Ali se nakupi na obroke splačajo?

Ali je nakupovanje na obroke način, ki se splača ali ne? Katere banke pri nas ponujajo takšno možnost? Preberite vse o tem!
Vse več bank ponuja nakupovanje na obroke. (foto: FreeDigitalPhotos.net)
Vse več bank ponuja nakupovanje na obroke. (foto: FreeDigitalPhotos.net)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Večina potrošnikov dobro pozna nakupovanje na obroke kot način plačila za različno blago in storitve, kar ponujajo trgovci in potovalne agencije, npr. za gospodinjsko opremo, počitnice. V preteklih letih je začelo tudi vse več bank ponujati možnost nakupa na obroke, ki ga lahko opravite s pomočjo kartice z odloženim plačilom. Ponujajo možnost, da svojih nakupov ne boste odplačevali v celoti vsak mesec, ampak lahko odplačevanje porazdelite na daljše obdobje.

Nakupovanje na obroke, ki ga ponujajo banke, se v nekaj pomembnih značilnostih razlikuje od klasičnega nakupa na obroke. Pri Zvezi potrošnikov Slovenije so predstavili glavne značilnosti te bančne ponudbe, pri čemer obstajajo med bankami pomembne razlike. Nakup na obroke pa so primerjali tudi z drugimi rešitvami, ki jih ponujajo banke.

Kako in kje lahko nakupujemo na obroke?
Možnost, da znesek svojega nakupa s kartico z odloženim plačilom porazdelite na več enakih obrokov, so opazili pri šestih ponudnikih kartic. Banke omogočajo odplačilo v največ 12 mesecih, Diners Club pa v največ 24 mesecih.

Nakup na obroke je praviloma bistveno ugodnejši tako od uporabe izrednega limita na vašem računu kot od najetja navadnega kredita in nakupa s posojilno kartico. To še posebej velja, če že imate kartico, ki omogoča takšne nakupe.

Storitev nakupa na obroke praviloma omogočajo klasične kartice z odloženim plačilom Mastercard ali Visa. Izjemi sta Banka Koper, ki (tudi tistim, ki niso njihovi komitenti) ponuja kartice z možnostjo nakupa na obroke American Express, Diners Club, in Abanka, pri kateri pri nakupu Visa kartice izberete med opcijo obročnega odplačevanja in odplačevanja s kreditom. Te kartice si lahko priskrbi vsak z rednimi dohodki in primerno kreditno sposobnostjo. Ponudnik tudi določi največji znesek nakupov na obroke, ki lahko znašajo do nekaj tisoč evrov, kar je odvisno od komitentove kreditne sposobnosti.

Abanka, Delavska hranilnica in NKBM omogočajo obročni nakup na večini prodajnih mest, kjer je omogočeno plačevanje s karticami Mastercard ali Visa, tudi zunaj Slovenije, podobno pa velja tudi za kartico Diners Club. Plačevanje na obroke s karticami American Express in Diners Club je mogoče povsod po svetu, kjer jih sprejemajo. S karticami NLB, kartico Karanta in American Express, pa lahko kupujete pri trgovcih v Sloveniji, ki so pristopili k tej shemi. Z večino kartic z odloženim plačilom lahko na obroke nakupujete tudi na spletu.

Še več boste našli tukaj.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Rožmarinov pripravek proti izpadanju las (preizkušen recept ambasadorke Jožice)

Naša ambasadorka Jožica z nami deli učinkovit recept za...

Recepti iz Jožičine kuhinje: Bučkina rolada

Jožica z nami tokrat deli recept za okusno bučkino rola...

Želite znižati visok krvni tlak? Pijte te 3 čaje

Pitje teh zeliščnih čajev vam lahko pomaga znižati viso...

Kako lahko INGVER vzgojite sami doma?

Počasi se bliža sezona prehladov in viroz. Eno živilo, ...

Ješprenj – kako skuhamo najboljši ričet?

Ričet je najbolj poznana jed iz ješprenja. Za ričet poz...

Toplo vabljeni na brezplačna predavanja Slovenskega društva Hospic

Slovensko društvo Hospic vabi na izobraževanje za vse g...

TELOVADIMO DOMA: 3 preproste vaje za bolečine v križu

Če se spoprijemate z bolečinami v ledvenem predelu, pot...

Ana Petrič: "Starejši ne vedo, kakšne pravice jim pripadajo."

"Ne načrtujejo na zalogo. Prepozno začnejo prilagajati ...

Žajbelj – uravnava holesterol, lajša simptome menopavze in izboljšuje spomin

Koristi žajblja že dlje časa preučuje tudi znanost. Kar...

Kaj je narobe z mojo sobno rastlino? 7 najpogostejših razlogov, zakaj ne uspeva

Rumeni listi, rjave lise, povešenost, oveneli listi, le...

Iščete spletno romanco? Kako varno na spletni zmenek?

Varni na internetu so pripravili nekaj navodil, kako va...

Alkoholizem povzroča gen

Po najnovejših raziskavah, ki so jih opravili britanski...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Dušica Kunaver

Dušica Kunaver
pisateljica, zbiralka ljudskega izročila


"Najlepše darilo na svetu je tisto, ki si ga sam naredil."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2026 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.