Ugodnosti za upokojence v muzejih

Aktualno > Dogodki | Promocijsko sporočilo | 27.5.2013
V Tehniškem muzeju v Bistri pri Vrhniki in v Muzeju pošte in telekomunikacij v Polhovem Gradcu nudijo za upokojence vsak petek ugodnosti in poseben program. Obljubljajo zanimiv izlet. Pridružite se jim!
Muzej pošte in telekomunikacij. (foto: Blaž Župančič)
Muzej pošte in telekomunikacij. (foto: Blaž Župančič)
Muzej pošte in telekomunikacij. (foto: Blaž Župančič) Muzej pošte in telekomunikacij. (foto: Blaž Župančič) Muzej pošte in telekomunikacij. (foto: Blaž Župančič) Muzej pošte in telekomunikacij. (foto: Blaž Župančič) Tehniški muzej Bistra. (foto: Blaž Župančič) Tehniški muzej Bistra. (foto: arhiv TMZ) Tehniški muzej Bistra. (foto:arhiv TMZ) Tehniški muzej Bistra. (foto: arhiv TMZ)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
"Z nami delite zgodbe o času, ko smo željno čakali poštarja s svežimi novicami in ko mobiteli še niso bili del našega vsakdana. Poslušajte melodije poštnega roga, preizkusite se v Morsejevi abecedi ali telefonirajte s pomočjo koračne telefonske centrale.
Prepustite se preteklosti naše tehniške dediščine in si nato privoščite še sprehod po grajskem parku,
" vabi Urša Vodopivec iz Tehniškega muzeja.

Ugodnosti, ki jih vsak petek pripravljajo za upokojence v Muzeju pošte in telekomunikacij:
Nudijo 20 odstotni popust, zato je ob petkih vstopnica za upokojence le 1,60 evra. Ob 11. uri se lahko udeležite brezplačnega vodstva za posameznike ali skupine do 20 oseb. Predstavili vam bodo stalni zbirki Zgodovina pošte in Zgodovina telekomunikacij, razstavo Telegrafistke in telefonistke, Krajevni muzej in zgodovino Polhograjske graščine. Vodstvu se lahko pridružite z nakupom muzejske vstopnice (število je omejeno). Za skupine je obvezna predhodna najava (01 364 00 83 ali muzejpt@tms.si). Nudijo pa tudi 10 odstotni popust za nakup v muzejski trgovini.

Vsak prvi petek v mesecu ugodnosti za upokojence v Tehniškemu muzeju Slovenije pri Vrhniki:
Vsak prvi petek ob 12. uri ste vabljeni v Tehniški muzej Slovenije v Bistro pri Vrhniki. Pri blagajni muzeja vas bo pričakala vodička in predstavila bogate muzejske zbirke.
Med samostanskimi zidovi in hodniki so razstavljene številne stalne zbirke in občasne razstave s področja kmetijstva, prometa, gozdarstva, lesarstva, lovstva, ribištva, tekstila, elektrotehnike in tiskarstva.
Vodenje bo na ta dan ob nakupu muzejske vstopnice brezplačno za posameznike. Za skupine je obvezna predhodna najava vsaj en teden pred obiskom (01 750 66 72 ali programi@tms.si) in doplačilo za vodenje.

Po ogledu muzeja bodo upokojencem v Gostilni Bistra ob naročilu malice ali kosila postregli še z brezplačno kavo ali jabolčnim sokom.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Pravljično Celje 2025 pod drobnogledom - ste ga obiskali?

Ko se v Celju ugasnejo praznične luči in se mesto vrne ...

Spomladanski izleti brez klancev, primerni tudi za starejše

Pomlad je kot ustvarjena za sprehode. Narava se prebuja...

IDEJA ZA IZLET: Po poteh Soške fronte

Današnja ideja za izlet vas bo vodila po poteh Soške fr...

5 idej za najlepše spomladanske enodnevne izlete po Sloveniji

Pomlad je čas, ko narava vzcveti in z njo tudi naša žel...

Astrologija: To so pari, ki se najbolj ujemajo

Je vaše astrološko znamenje v ujemanju s partnerjevim? ...

Slovenski arboretumi in botanični vrtovi, kjer lahko preživite cel dan med cvetjem

Ko pomlad razpre prve cvetove, si marsikdo zaželi dneva...

IDEJA ZA IZLET: Brkini - zelena oaza sredi krasa

Dolgo časa zapostavljeni in zaostali v razvoju Brkini p...

Trije najlepši enodnevni izleti na Štajersko

Ko si zaželimo miru, svežega zraka in lepe narave, nam ...

IDEJA ZA IZLET: Dežela terana, pršuta in poezije

Da, prav ste odgovorili, ta dežela je Kras! Zakaj pa ra...

Seks v zrelih letih: 9 zdravilnih položajev

Preverite devet splošnih zdravilnih položajev, ki jih s...

Pust: 4 odlične ideje za pustno ustvarjanje z vnuki

Še malo in bomo okoli nas že lahko slišali razigran sme...

Kam pozimi, če ne marate snega? Ideje za vse, ki iščete mir in toplino

Zima ima veliko obrazov. Za nekatere pomeni sneg, mraz ...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Zvezdana Mlakar

Zvezdana Mlakar
igralka


"Človek se mora imeti rad. Le tako najde moč za spremembe in neskončno veselo lepoto, ki sije navzven."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2026 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.