Evropska agencija za varnost in zdravje pri delu (EU-OSHA) je skupaj z Evropsko komisijo in nizozemskim predsedstvom pred dnevi v Bruslju napovedala izvajanje evropske kampanje Zdravo delovno okolje 2016-2017: Zdrava delovna mesta za vse generacije. Kampanjo na evropski ravni koordinira Evropska agencija za varnost in zdravje pri delu, v Sloveniji pa Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti v sodelovanju s tripartitno Nacionalno mrežo EU-OSHA. V Sloveniji so izvajanje kampanje napovedali v ponedeljek, 18. aprila 2016 s 4. simpozijem o zdravem življenjskem slogu: Zdrava delovna mesta za vse generacije.
Delovna sila v Evropi se stara. Ocenjuje se, da bodo do leta 2030 v številnih državah delavci, stari 55–64 let, tvorili 30 % ali več aktivne delovne sile. Uradna upokojitvena starost se v mnogih državah članicah povišuje, zato se bodo številni delavci verjetno srečevali z daljšo poklicno potjo, daljšo izpostavljenostjo nevarnostim pri delu ter spreminjajočim se delovnim okoljem (npr. prožnimi ureditvami delovnega časa, prilagodljivim delovnim okoljem). Da bi preprečili povečanje števila poklicnih bolezni, si je treba prizadevati za varne in zdrave delovne razmere skozi celotno poklicno življenje.
Politika Evropske unije zagotavlja okvir za reševanje te težave. V strategiji Evropa 2020 so demografske spremembe opredeljene kot eden od glavnih izzivov za Evropo. Za njegovo obvladovanje je bil določen merljiv cilj stopnje zaposlenosti: do leta 2020 mora 75 % prebivalstva EU v starosti od 20 do 64 let imeti zaposlitev. Iskanje rešitev za staranje delovne sile je tudi eden izmed ciljev Strateškega okvira EU za varnost in zdravje pri delu za obdobje 2014–2020. V njem so navedeni tudi ukrepi za spodbujanje prepoznavanja in izmenjave dobrih praks za izboljšanje razmer na področju varnosti in zdravja pri delu.