Izbirali bodo najlepšega žrebička

Aktualno > Dogodki | piše: Kobilarna Lipica | 19.10.2016
Združenje rejcev lipicanca Slovenije bo 22. in 23. oktobra predstavilo najlepše lipicanske kobile, žrebce in žrebeta v zibelki vseh lipicancev na svetu, Kobilarni Lipica.
V Lipici bodo izbirali najlepšega žrebička. (foto: Sibil Slejko)
V Lipici bodo izbirali najlepšega žrebička. (foto: Sibil Slejko)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Združenje rejcev lipicanca Slovenije (ZRLS), ki povezuje več kot 120 zasebnih rejcev teh plemenitih konj v Sloveniji, bo v soboto in nedeljo, 22. in 23. oktobra, predstavilo svoja najboljša žrebeta, kobile in žrebce ljubiteljem konj in obiskovalcem Lipice.
Priložnost za to bodo tradicionalni Zrejni pregledi, na katerih bodo pred zahtevno ocenjevalno komisijo stopila lipicanska žrebeta, rojena v tem letu, ter mlade kobile in žrebci, ki se potegujejo za status cenjenih plemenskih živali.

Svečana razglasitev najboljših bo v nedeljo ob 13. uri na lipiškem hipodromu. Sledil bo promocijski nastop članov združenja, ki bodo predstavili svoje delo z lipicanskimi konji – tako na področju jahanja kot tudi vožnje vpreg.

«Predstavili bomo, kako čudovit, izjemen in vsestransko uporaben konj je lipicanec. Obenem pa tudi, kako prav ljubezen do slovenskega lipicanca že 25 let povezuje člane Združenja,« je pojasnil predsednik ZRLS Marko Avšič.

Prioritetna naloga ZRLS je tudi promocija lipicanskega konja, tako v Sloveniji kot tudi na svetovnem trgu. Zato bo v nedeljo nastopil tudi državni prvak v vožnji vpreg Miha Tavčar, ki je s svojima lipicancema, vzrejenima v Kobilarni Lipica, nosilec najboljšega slovenskega rezultata na svetovnih prvenstvih doslej.

Kobilarna Lipica kot izvorna kobilarna lipicanske pasme konj vsestransko podpira ZRLS. Čredi Kobilarne Lipica in ZRLS skupaj štejeta več kot tisoč lipicancev, kar postavlja slovensko populacijo lipicanca v vrh tako po številčnosti kot tudi po kakovosti reje. Obe rejski organizaciji pa povezuje tudi skupen rejski program. O tem se bodo lahko zbrani prepričali tudi ob ogledu predstave Lipiške šole klasičnega jahanja ob 15. uri.

Zrejni pregledi ZRLS se bodo sicer začeli že v soboto ob 9. uri z ocenjevanjem žrebet na lipiškem hipodromu in nadaljevali ob 13. uri s seminarjem, namenjenem izobraževanju rejcev. V Graščini bodo predavali prof. dr. Peter Dovč, Klemen Turk dr. vet. med. in strokovni vodja Kobilarne Lipica ter ZRLS mag. Janez Rus.

V nedeljo se bo izpit delovne sposobnosti žrebic in žrebcev na zunanjem jahališču pričel ob 9. uri.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Mojaleta.si za svoj prednostni vir na Googlu.
Google
Mojaleta logo
Nastavi
Morda te zanima tudi:

V ALEJI največje in najmočnejše mednarodno padel tekmovanje v Sloveniji do sedaj

Do te nedelje, 14. junija, lahko na ALEJI SKY ujamete i...

Od predavanj do terapij: kaj prinaša dogodek Vse je v tebi?

V Arboretumu Volčji Potok bo 13. junija potekal dogodek...

»Dolgotrajna oskrba v praksi: sistem se gradi, človek pa ne sme ostati spregledan«

Kako se dolgotrajna oskrba udejanja v resničnem življen...

September prinaša novo sezono tečajev: kako izbrati nekaj, kar vas bo res veselilo

September ima nekaj skupnega z januarjem. Po bolj sproš...

Tudi vam visi koža na rokah? Po teh nasvetih vam ne bo več!

V mesecu dni lahko zelo izboljšate videz vaših rok in o...

Zdravilna kurkuma v naši prehrani (načini priprave)

Kurkuma, rastlina podobna ingverju, prihaja iz Daljneg...

Učinkovit nasvet, ki hitro odpravi podočnjake!

Če imate tudi vi težave s temnimi podočnjaki, če imate ...

Astrološka napoved po znamenjih: Kaj vas čaka ta teden (24. - 30. 8. 2026)?

Sonce se nahaja v znamenju device, prav tako v torek Me...

Iz Jožičine kuhinje: Česnova juha s timijanom

Iz Jožičine kuhinje prihaja recept za zdravo in okusno ...

6 naravnih nasvetov za lajšanje glavobola

Če ste med tistimi, ki se vas pogosto loti glavobol, po...

Občutljivi zobje na hladno: kaj se lahko skriva v ozadju

Ugriznete v sladoled, naredite požirek hladne vode ali ...

Vzgojite avokado. Povsem preprosto je!

Zelo preprosto je! V prispevku boste našli navodila, ka...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Trezika Vidovič

Trezika Vidovič
upokojena vzgojiteljica


"Prave odločitve me peljejo v pravo delovanje v življenju. Držim se zakona privlačnosti. Tisto, kar privlačiš, dobiš. Dobila sem življenje!"

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2026 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.