Izkoristite Tedne vseživljenjskega učenja za pridobivanje znanja in poznanstev

Septembrski dnevi postajajo krajši, vrtove bomo počasi pospravili in se pripravili na zimske dni. Kaj pa takrat? Dolgi zimski večeri so bili v preteklosti namenjeni ročnim delom, druženju, prepevanju in plesu. Izkoristimo pa jih lahko tudi za pridobivanje novega znanja.
Parada učenja je skupna akcija Tednov vseživljenjskega učenja. (foto: Andragoški center Slovenije)
Parada učenja je skupna akcija Tednov vseživljenjskega učenja. (foto: Andragoški center Slovenije)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila

72-letna Štefka se je zgodaj upokojila. Ko so vnuki odrasli in so ji postali le še prijetna družba, ne le odjemalci kosil in tople besede, se je odločila, da se pridruži prijateljici Marinki, ki je vsako jutro hodila v bližnji park telovadit. Prvič sta se skupaj udeležili te zdrave dejavnosti neko sredino jutro, ko je bila v mestu Parada učenja. Tam je Štefka obiskala stojnice, ugotovila, kaj vse lahko počne. Pridružila se je bralnemu krožku in tam spoznala vrsto različnih ljudi, od katerih se kar naprej uči.

Parada učenja je skupna akcija Tednov vseživljenjskega učenja, ko se na stojnicah na prostem predstavijo različni ponudniki izobraževanja in učenja v lokalnem okolju. Letos se je zanjo kljub omejitvam odločilo 14 območnih koordinatorjev. Nekateri so bili izbrani na razpisu in torej sofinancirani s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, nekateri so jo izvedli po lastni presoji in zgolj z našo moralno podporo. Nacionalni koordinator Tednov vseživljenjskega učenja je Andragoški center Slovenije, ki želi v vse generacije prenesti miselnost, da je učenje ena najpomembnejših dejavnosti v življenju posameznika. Pomaga mu namreč, da se znajde v vseh vlogah, včasih jih je več hkrati, ki jih opravlja.

Na spletni strani TVU najdete seznam dogodkov, ki jih povezuje skupna tema: Parada učenja – dan učečih se skupnosti s programi, ki so jih prireditelji pripravili v različnih krajih. To je lahko izhodišče vaših jesensko-zimskih načrtov, ko se sprašujete: »Kaj se lahko letos še naučim?« Kar pogumno! K znanju vodi široka cesta.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Izšla je aprilska revija Vzajemnost 2025

Med prebivalci Slovenije se močno povečuje delež posame...

Pojmovnik spletne varnosti: Kaj je URL naslov in kaj je domena spletne strani?

Ko uporabljate internet, pogosto vtipkate spletne naslo...

Izšla je marčevska revija Vzajemnost 2025

Podaljšanje vozniškega dovoljenja je za mnoge starejše ...

Kako shraniti fotografije, ko na telefonu zmanjka prostora?

Vse tiste fotografije, ki nas spominjajo na pomembne tr...

Sezonski vodnik za vrtnarjenje: Kaj delamo na vrtu v marcu?

Marec je prehodni mesec, ko se narava začne prebujati, ...

Pet najpogostejših spletnih prevar: kako jih prepoznati in kako se zaščititi

V sodobnem digitalnem svetu so spletne prevare vse bolj...

Izšla je februarska revija Vzajemnost 2025

Že od leta 2022 vsak mesec v pokojninsko blagajno vplač...

Kako varno nakupovati na spletu?

Spet je tu november, mesec nakupovalne mrzlice, velikih...

Recept za odlično krompirjevo musako

Klasično krompirjevo musako postrežemo kot samostojen o...

6 navad, ki povečujejo tveganje za demenco in Alzheimerjevo bolezen

Strokovnjaki opozarjajo pred navadami, ki uničujejo naš...

Kako skuhamo najboljšo mineštro?

Zelenjavna mineštra je prava paleta okusov, ki v sebi s...

Kako se lotiti rehabilitacije po menjavi kolka?

Menjava kolka (endoproteza kolka) spada pod zahtevne op...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Irena Dolinšek - IR1

Irena Dolinšek - IR1
upokojena organizatorka dogodkov


"Ljudje se moramo čim prej otresti strahu pred staranjem in delom življenja v penziji! Pomembno je, da sprejemamo vse stopnje razvoja v svojem življenju in izkoristimo njihove prednosti, saj je teh v vsakem obdobju življenja veliko, če jih le vidiš."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.