V vseh 13 regijskih centrih za obveščanje, ki v Sloveniji sprejemajo klice na pomoč, bo 11. februarja dan odprtih vrat. Na ta dan lahko centre obišče vsak, ki ga zanima, kako potekata sprejemanje klicev v sili in aktiviranje reševalcev. Tradicionalno vabijo predšolsko in šolsko mladino, ki si centre lahko ogleda med 9. in 11. uro, vsi ostali pa med 12. in 14. uro. Letos so posebej povabili študente, predvsem tiste, ki so vključeni v mednarodno izmenjavo študentov Erasmus, so zapisali na spletni strani Ministrstva za obrambo.
11. februar ni naključno izbran za mednarodni dan enotne evropske številke za klic v sili – zapišite datum 11. 2., zbrišite ločili in dobili boste 112. Klici na številko 112 so brezplačni, ljudem pa so na tej številki dosegljive nujna medicinska pomoč, pomoč gasilcev, nujna veterinarska pomoč ter pomoč gorskih, jamarskih in drugih reševalnih služb in policije. Na številko 112 je mogoče poklicati na pomoč v vseh 28 državah članicah Evropske unije, v večini držav na Balkanu in v posameznih delih Rusije.
Švedska, Danska, Nizozemska, Finska, Portugalska, Malta in še nekaj držav imajo 112 kot svojo edino oziroma najpomembnejšo številko za nujne primere. V večini držav članic Evropske unije, tudi v Sloveniji, pa 112 deluje skupaj z drugimi nacionalnimi številkami za klic v sili. V Sloveniji je številka za nujni klic tudi številka Operativno-komunikacijskih centrov policijskih uprav 113.
25 let obstoja enotne številke 112 bodo obeležili povsod po Evropi; dogodkom se pridružuje tudi Predstavništvo Evropske komisije v Sloveniji, v sodelovanju z Rdečim križem Slovenije - Območnim združenjem Ljubljana, Gasilsko zvezo Ljubljana in Avto-moto zvezo Slovenije.
Dogodek bo potekal pred Hišo Evropske unije, na Bregu 14 v Ljubljani, od 9.30 do 16.30, so zapisali na spletnih straneh Rdečega križa Slovenije.
Obiskovalci se bodo lahko ustavili pri informacijskih stojnicah, zavrteli kolo sreče in si s pravilnim odgovorom prislužili praktično nagrado. Predstavniki Rdečega križa Slovenije Območno združenje Ljubljana bodo izvedli delavnice temeljnih postopkov oživljanja in "Sem sreča v nesreči", gasilci iz Gasilske zveze Ljubljana pa bodo predstavili ukrepe zaščite in reševanja, pri čemer jim bo v pomoč tudi gasilski avtomobil. Inštruktorji varne vožnje Avto-moto zveze Slovenije bodo predstavili, kako pravilno pripraviti vozilo za potovanje in nalagati prtljago, kako premagati utrujenost med vožnjo in kako varno voziti. S pomočjo "pijanih očal" se bo lahko kako na vožnjo vpliva alkohol, reševali pa bomo tudi teste cestno-prometnih predpisov.