Praznično obarvano medgeneracijsko druženje

V okviru projekta Centra medgeneracijskega učenja Ljubljana so potekale predpraznične medgeneracijske delavnice, ki jih v sklopu Dneva medgeneracijskega učenja organizira Javni zavod Cene Štupar – Center za izobraževanje Ljubljana vsako tretjo sredo v mesecu. V prazničnem vzdušju so udeleženci izdelovali božične vrečke in naravna mila, ki so se izkazala kot vrhunska zamisel za praznično obdarovanje najbližjih, poskrbljeno pa je bilo tudi za tiste, ki so iskali nova znanja na področju osebne rasti, računalniških veščin ali drugih ročnih spretnosti.
Praznično obarvane delavnice v Centru medgeneracijskega učenja.
Praznično obarvane delavnice v Centru medgeneracijskega učenja.
Praznično obarvane delavnice v Centru medgeneracijskega učenja. Javni zavod Cene Štupar Javni zavod Cene Štupar Javni zavod Cene Štupar Javni zavod Cene Štupar
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Mateja Gabrijel in Aleksandra Vrbančič sta tokrat pomagali vsem tistim, ki niso vešči zavijanja daril. Na delavnici se je zbrala pestra skupina zainteresiranih generacij, ki so se skupaj učile kako izdelovati vrečke iz flisa, s katero bodo sedaj darilo pod jelko dostavili z močno osebno noto. Poskrbeli pa so tudi za vsebino vrečke, saj so na drugi delavnici lahko izdelali naravna mila edinstvenih oblik, vonjev in barv, ki so lahko super ideja za obdarovanje najbližjih. Jutranje dogajanje pa so popestrili tudi Šentviški lutkarji, otroci stari od 7 do 11 let, s predstavo Mačje mesto, in zvoki citer, ko so praznično vzdušje pričarali mag. Marija Tome skupaj z Zavodom za oskrbo na domu Ljubljane. Ti so namreč poskrbeli za edinstveno pesno-glasbeno druženje.

Praznični čas pa je tudi tisto obdobje v letu, ko se uzremo vase, iščemo odgovore na notranja vprašanja, kako spodbuditi našo osebno rast, hkrati pa se posvečamo tudi razumevanju sočloveka. Zakonski in družinski terapevtki Lidija Bašič Jančar in Tadeja Miklič sta tako na eni izmed delavnic posvečenim osebni rasti in razvoju spregovorili o tem, kako čustva vplivajo na naše odnose in kje smo se tega naučili. Na plano so priplavale najpogostejše težave v medsebojnih odnosih, ki smo jih skušali razumeti in se hkrati uzreti v sebe ter odnose v katerih živimo.
Istočasno je potekala tudi delavnica namenjena predvsem seniorjem, ki si želijo razširiti svoj krog prijateljstev. Navdušenje pa so požela tudi delavnica o učenju slovenskega znakovnega jezika, kjer so predstavniki Mestnega društva gluhih Ljubljana udeležence popeljali v njihov vsakdanji svet. V popoldanskem delu pa je prof. Marko Rovan starejšim pomagal še s pravnimi nasveti in jih seznanil kako si zagotoviti brezskrbna zrela leta.

Dnevi medgeneracijskega učenja v organizaciji javnega zavoda Cene Štupar – CILJ in ob partnerstvu z različnimi vladnimi in nevladnimi organizacijami na območju MOL potekajo vsako tretjo sredo v mesecu, program dogajanja pa je sproti objavljen na spletni strani www.cene-stupar.si. Projekt podpira Mestna občina Ljubljana.

Poiščite vam najljubšo delavnico, ki se bo odvijala na naslednjem Dnevu medgeneracijskega učenja, 21. januarja 2015!
Vse delavnice so brezplačne. Potrebna je le predhodna prijava, in sicer na aleksandra.janezic@cene-stupar.si, ali pa na telefonski številki 01 23 44 421 oz. 030 313 612, lahko pa svojo prijavo oddate tudi osebno v vpisni službi na Cene Štupar – CILJ, Linhartova 13 (3. nadstropje, soba 308).

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Kaj vse mora biti v potovalni lekarni? (odgovarja magister farmacije)

Ko se odpravljamo na dopust, je sestavni del naše prtlj...

Astrološka napoved po znamenjih: Kaj vas čaka ta teden (16. - 22. 6. 2025)?

Skozi teden, ko se bo še prepletala energija Sonca v zn...

Izšla je junijska revija Vzajemnost 2025

Zakon o dolgotrajni oskrbi se postopno uveljavlja - z g...

Kako pripravimo najboljšo francosko solato (+okusni recepti)?

Kako pripravimo najboljšo francosko solato? Francoska s...

Napake, ki jih počnemo pri čiščenju obraza

Zelo pomembno je, da obraz čistimo redno in temeljito. ...

Najboljši nasveti, ki krepijo spomin in možgane

S preprostimi nasveti lahko sami poskrbite, da bodo vaš...

Rožmarinov pripravek proti izpadanju las (preizkušen recept ambasadorke Jožice)

Naša ambasadorka Jožica z nami deli učinkovit recept za...

Kako ohraniti prijetno temperaturo v spalnici tudi v najbolj vročih nočeh

Ko zunaj pritisne poletna vročina, marsikdo težko zaspi...

Moderna babi: "V moji hiši ni rokovanja s telefonom. Vnuki ga ne uporabljajo..."

„Še sama ne vem, od kje toliko volje in idej za ustvarj...

Iz Jožičine kuhinje: Domači puding

Ali veste, da lahko povsem sami pripravite zelo okusen ...

Raziskava dokazuje: To je idealna razlika v letih

Za koliko ste starejši ali mlajši od svojega partnerja?...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Vlasta Nussdorfer

Vlasta Nussdorfer
varuhinja človekovih pravic


"Nihče ni popoln; ne mlad in ne star, šele vsi skupaj lahko zgradimo lepši in srečnejši svet."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.