Prihaja letni kino na Kongresnem trgu

Aktualno > Dogodki | piše: Kinodvor | 19.8.2016
Odprtje s filmsko klasiko Dolina miru ob 25-letnici Republike Slovenije.
Prihaja Letni kino na Kongresnem trgu
Prihaja Letni kino na Kongresnem trgu
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
V Letnem kinu na Kongresnem trgu si boste med 23. in 25. avgustom lahko brezplačno ogledali tri filmske klasike. V torek, 23. avgusta, bomo Letni kino odprli s slavnostno premiero restavriranega in digitaliziranega filma Franceta Štiglica Dolina miru pod pokroviteljstvom predsednika države ob 25-letnici Republike Slovenije in šestdesetletnici filma, ki je na festivalu v Cannesu prejel nagrado za najboljšo moško vlogo. Tudi danes, ko so milijoni ljudi zaradi vojne in spopadov primorani zapustiti domove v iskanju »doline miru«, ta poetična vojna drama ni izgubila svoje aktualnosti in relevantnosti. Na svetovni premieri v Cannesu sta se letos prvič po šestdesetih letih od snemanja filma srečala filmska Lotti in Marko, igralca Eveline Wohlfeiler in Tugo Štiglic pa bosta kot častna gosta z nami tudi na Kongresnem trgu.

V sredo, 24. avgusta, se bomo s filmom Čudoviti lisjak (Fantastic Mr. Fox) poklonili stoletnici rojstva britanskega pisatelja Roalda Dahla. Edinstveno animirano priredbo pisateljeve brezčasne literarne klasike v režiji Wesa Andersona, enega najvplivnejših in najizvirnejših ameriških filmskih ustvarjalcev generacije, bo v Sloveniji prvič mogoče videti na velikem platnu!

Predstava brezčasne klasike Rešitev v zadnjem trenutku (Safety Last!) iz zlate dobe nemih komedij, ki je med filmske zvezde izstrelila nepozabnega Harolda Lloyda, je posvečena 20. obletnici Slovenske kinoteke. Film bo v četrtek, 25. avgusta, na klavirju v živo spremljal Neil Brand, eden vodilnih svetovnih spremljevalcev nemih filmov.

Letni kino na Kongresnem trgu smo po vzoru dveh imenitnih mestnih trgov v Bologni in Locarnu prvič organizirali leta 2014, v Letu kina, ob naši 90. obletnici, praznovanje kina in filma pa se nadaljuje tako, da Ljubljana vsako poletje svoje prebivalce in obiskovalce obdari z brezplačnimi projekcijami vrhuncev sedme umetnosti, ki so posvečene pomembnim obletnicam in dogodkom v mestu in filmu.

Vsi filmi bodo na sporedu ob 21. uri, predvajani bodo v izvirnem jeziku s slovenskimi ali angleškimi podnapisi. Vstop je prost!

Filmske klasike si bo mogoče na Kongresnem trgu ogledati tudi v primeru dežja. V primeru slabega vremena, ki bi onemogočilo izvedbo klavirske spremljave v živo, bo projekcija filma Rešitev v zadnjem trenutku (Safety Last!) ob živi spremljavi na klavirju izvedena v Slovenski filharmoniji.

Pri projektu Letni kino na Kongresnem trgu Kinodvor sodeluje s številnimi partnerji; med njimi so Mestna občina Ljubljana, Turizem Ljubljana, Slovenski filmski center, Slovenska kinoteka, Slovenska filharmonija, Val 202, Zavarovalnica Triglav in drugi.

Film pod zvezdami, ki ga v soorganizaciji pripravljata Kinodvor in Ljubljanski grad, smo zaključili zadnjo julijsko soboto. Poleg izbora najodmevnejših filmov pretekle kinematografske sezone je bila kar tretjina letošnjega programa posvečena predpremieram. Na Filmu pod zvezdami, ki smo ga začeli s tremi razprodanimi projekcijami (Houston, imamo problem!, Julieta in Maggie ima načrt) in enako uspešno zaključili z dvema razprodanima predpremierama (Kapitan Fantastični, Jason Bourne), smo letos zabeležili 14.131 obiskovalcev.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Mojaleta.si za svoj prednostni vir na Googlu.
Google
Mojaleta logo
Nastavi
Morda te zanima tudi:

V ALEJI največje in najmočnejše mednarodno padel tekmovanje v Sloveniji do sedaj

Do te nedelje, 14. junija, lahko na ALEJI SKY ujamete i...

Od predavanj do terapij: kaj prinaša dogodek Vse je v tebi?

V Arboretumu Volčji Potok bo 13. junija potekal dogodek...

»Dolgotrajna oskrba v praksi: sistem se gradi, človek pa ne sme ostati spregledan«

Kako se dolgotrajna oskrba udejanja v resničnem življen...

Astrološka napoved po znamenjih: Kaj vas čaka ta teden (24. - 30. 8. 2026)?

Sonce se nahaja v znamenju device, prav tako v torek Me...

Iz Jožičine kuhinje: Česnova juha s timijanom

Iz Jožičine kuhinje prihaja recept za zdravo in okusno ...

6 naravnih nasvetov za lajšanje glavobola

Če ste med tistimi, ki se vas pogosto loti glavobol, po...

Občutljivi zobje na hladno: kaj se lahko skriva v ozadju

Ugriznete v sladoled, naredite požirek hladne vode ali ...

Vzgojite avokado. Povsem preprosto je!

Zelo preprosto je! V prispevku boste našli navodila, ka...

Iz Jožičine kuhinje: Stročji fižol v omaki

Odlična lahka in osvežujoča poletna jed vas bo navdušil...

Ste vedeli, da je rožmarinovo olje tako zdravilno?

Verjetno niste vedeli, da je ta rastlina tako koristna....

Kamutova moka: zakaj jo je vredno poskusiti in kaj lahko spečemo iz nje

Kruh z rahlo oreškastim okusom, zlato obarvane palačink...

Kaj posaditi v balkonska korita avgusta, ko poletne rože opešajo

Še junija so bile pelargonije, petunije in milijon zvon...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Zvezdana Mlakar

Zvezdana Mlakar
igralka


"Človek se mora imeti rad. Le tako najde moč za spremembe in neskončno veselo lepoto, ki sije navzven."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2026 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.