Prižig lučk v Izoli

Aktualno > Dogodki | piše: M. L. | 28.11.2019
Obiskovalci Izole se bodo lahko v soboto, 30. novembra udeležili prižiga prazničnih lučk in otvoritve novega drsališča. Na drsališču bodo lahko med drugim srečali tudi ribiča Bepija in si ta poseben dan za vedno vtisnili v spomin.
Praznična okrasitev Izola_Foto Jaka Ivančič
Praznična okrasitev Izola_Foto Jaka Ivančič
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila

Rast števila prihodov in prenočitev se nadaljuje tudi v mesecu oktobru. Uradni podatki o turističnem obisku pravijo, da nas je v oktobru obiskalo 10.741 turističnih prihodov, ki so skupaj opravili 31.910 nočitev. V primerjavi s preteklim letom to predstavlja 15 % povečanje števila prihodov in 8 % povečanje opravljenih prenočitev.

Največje število prenočitev, kar 74 %, je bilo opravljenih v hotelih, sledijo apartmajska naselja in kampi. Povprečna doba bivanja je znašala 3,0 dni.

V obdobju januar – oktober 2019 smo v vseh nastanitvenih enotah zabeležili 133.605 turističnih prihodov in rekordnih 488.875 prenočitev. V primerjavi s preteklim letom to predstavlja 12 % rast prihodov in 7 % rast prenočitev.

50 % vseh nočitev je bilo opravljenih v hotelih, 20 % v apartmajskih naseljih, 11 % v kampih, 6 % v prenočiščih ter 13 % v ostalih vrstah nastanitvenih enot. 

Po številu prihodov prevladujejo Slovenci (47 %), sledijo Nemci, Avstrijci, Italijani, Čehi, Madžari in ostali. V prvih desetih mesecih leta izstopa rast prihodov na nemškem +34 %, češkem + 39 %, italijanskem +10 %, belgijskem +18 %, nizozemskem + 27 % in poljskem +23 % tržišču.

Iz podatkov je letos razvidna višja rast števila prihodov od rasti števila opravljenih prenočitev, kar kaže na skrajšanje povprečne dobe bivanja. Le-ta je letošnjem letu znašala 3,6 dni, v letu 2018 pa 3,8 dni.

Še en razlog več za obisk Izole

Letos bodo domačini in obiskovalci v Izoli v soju čarobnih prazničnih lučk lahko prvič stopili na drsalke. Vabljeni, da se nam 30. novembra, ob 17. uri pridružite v parku Pietro Coppo, kjer nas čakata otvoritev novega drsališča in pa težko pričakovani prižig prazničnih lučk. Samo dogajanje bodo popestrili Lea Sirk, mladi vokalisti in Pravljični junaki ter nas popeljali v kraljestvo Ledenega otoka. 

Pred drsališčem bo pričakal navdušen ribič Bepi in goste povabil, da se z njim fotografirajp in na tak način sodelujejo v igri. Izbranih bo pet najboljših fotografij, ki bodo pridno podeljena po družbenih omrežjih in označena z #VisitIzola ter #LedeniOtok. 

Tudi za dobro kulinarično ponudbo bo poskrbljeno. V lesenih hišicah bodo skrbeli zaposleni gostilnice Gušt, restavracije Parangal, Caffé Alle porte, Hangar bara in Pikine dobrote. Če bo na Ledenem otoku koga zazeblo, bo na razpolago tudi topla zimska oprema. V nedeljo pa gremo naprej – ob 17. uri v parku ne zamudite otroške predstave Teatra Cizamo z naslovom Kozlovska sodba v Višnji Gor ter glasbenega nastopa Žiga Rustja z bendom. 

Več o samem dogodku si lahko preberete na www.visitizola.com.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

V ALEJI največje in najmočnejše mednarodno padel tekmovanje v Sloveniji do sedaj

Do te nedelje, 14. junija, lahko na ALEJI SKY ujamete i...

Od predavanj do terapij: kaj prinaša dogodek Vse je v tebi?

V Arboretumu Volčji Potok bo 13. junija potekal dogodek...

Z avtom na pot: Kaj preveriti pred odhodom, kako ravnati ob okvari, utrujenosti...?

Preden se odpravite na pot z avtomobilom, še posebej pa...

Kaj vse mora biti v potovalni lekarni? (odgovarja magister farmacije)

Ko se odpravljamo na dopust, je sestavni del naše prtlj...

»Dolgotrajna oskrba v praksi: sistem se gradi, človek pa ne sme ostati spregledan«

Kako se dolgotrajna oskrba udejanja v resničnem življen...

Poletna osvežitev za pse: preprosti recepti za domače priboljške

Ko temperature poleti narastejo, si osvežitve ne zaželi...

Pet idej za poletne izlete z vnuki, ki ne vključujejo zaslonov

Ko vnuki pridejo na počitnice, se marsikateri stari sta...

Iz Jožičine kuhinje: Babja jeza

Ste že slišali za jed, ki se imenuje babja jeza? Enosta...

Hujšanje: Kaj je primernejše – tek ali hoja?

Rekreacija je del zdravega načina življenja, strokovnja...

Roke razkrivajo vašo starost - kako jih pomladiti?

Z leti se koža guba, kar je na nekaterih delih telesa š...

Pijete kavo na tešče? Tole tvegate …

Tudi vi spijete svojo jutranjo kavico še preden si priv...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Milan Pavliha

Milan Pavliha
psiholog, pedagog


"Upokojitev je lahko tudi začetek nove kariere."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2026 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.