Dejstvo je, da so kreme za sončenje v večini primerov sestavljene tudi iz snovi, ki so škodljive za naše zdravje. In dejstvo je, da je koža naš največji organ. Vse, kar nanesemo na kožo, se v kri absorbira v 15 minutah. In če na kožo dnevno in večkrat nanašamo razne kreme, ki vsebujejo kemikalije, to zagotovo ni dobro.
Zakaj bi ves dan ležali na soncu, se izpostavljali sončnim žarkom, obenem pa bili na debelo namazani s kremo proti soncu? Kje je tukaj logika?
Če ležimo na soncu, želimo sonce. Če nočemo preveč sončnih žarkov, se umaknemo v senco. In pri tem ne potrebujemo nobenih krem, ki bi nas ščitile. Le zakaj?
Sonce je vir življenja. Sončni žarki so za življenje potrebni in zdravi. Preko sonca naše telo potrebuje zelo pomembni in zdravilni vitamin D. Ta preprečuje razvoj osteoporoze, krepi kosti, izboljšuje zdravje, počutje, nas napolni z energijo. Raziskave so potrdile celo, da vitamin D ščiti pred rakom.
Sončenje je torej zdravo. A zmerno. Še vedno velja, da se ne izpostavljamo sončnim žarkom, ko je najbolj vroče. Posončimo se lahko zjutraj in zvečer. Če bomo to počeli redno, bomo dobili vse zdravilnosti, ki nam jih sonce ponuja, pri tem pa ne bomo potrebovali nobenih dodatnih zaščit, ki vsebujejo kemijo.
Prav tako ni potrebno, da sončimo celo telo. Lahko sončimo le del telesa. Le roke ali le noge, trup lahko zakrijemo v svetla in lahka oblačila. Če je naša koža zelo bela, je potrebno še toliko več pozornosti, da ne postane rdeča in opečena. Tudi pokrivalo je potrebno, da nas ne boli glava. In ne pozabite na dovolj tekočine. V vročih dneh alkohol ni primeren, saj še dodatno izsuši in dehidrira telo. Najboljša pijača je voda.