Teden evropskih geoparkov

Aktualno > Dogodki | piše: Občina Idrija | 23.5.2016
Že tradicionalen Teden evropskih geoparkov se je v Geoparku Idrija prejšnji teden začel s prvimi dogodki, ki se bodo vrstili vse do 5. junija.
V Geoparku Idrija se je začel Teden evropskih geoparkov. (foto: občina Idrija)
V Geoparku Idrija se je začel Teden evropskih geoparkov. (foto: občina Idrija)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Idrijski geopark kot član evropske mreže geoparkov ga pripravlja vsako leto, namenjen pa je spoznavanju naravne, kulturne in zgodovinske dediščine, ki jo Geopark Idrija ponuja obiskovalcem. Teden evropskih geoparkov poteka hkrati v vseh evropskih geoparkih, ki so združeni v EGN mrežo, osrednji cilj vseh pa je najširši javnosti približati posebnosti geoparkov, jih osveščati, izobraževati in jih navdušiti za trajnostni geoturizem.

Prve vsebine Tedna evropskih geoparkov v Geoparku Idrija bodo športno, pohodniško in botanično obarvane. Danes namreč potekata športna dogodka „Tečem z Idrijco“ in „Trim na Rakah“ ter botanični pohod na Hleviško planino. V programu za šolske skupine in družine bodo v prihodnjih dneh udeleženci Tedna evropskih geoparkov z različnimi aktivnostmi spoznavali, kdo prebiva in raste v gozdu, zgradili pravi hotel za žuželke, igrali se bodo geodetektive ter si ogledali razstavo »Po sledi Merkurja: Idrija-Almadén«. Program tedna geoparkov v nadaljevanju prinaša ogled Čipkarske šole Idrija, trigeneracijski pohod po Rakah ter projekcijo dokumentarnega portreta Velika naravoslovca Scopoli in Linne. Nadaljeval se bo z zeliščno avanturo v Geoparku Idrija, spoznavanjem jamarske dejavnosti in spustom v Golobejo jamo v Predgrižah, pohodom z Vojskega na kmetijo na Brdu, odkrivanjem skritih zakladov po mestu Idrija z mobilno aplikacijo in nočnim, pohodom na idrijski Raufnk, zanimivo pa bo tudi predavanje o arheološkem najdišču Jelenšek nad Godovičem, udeležili se boste lahko delovne akcije na točki Večno gibanje Zemlje v Kanomlji, okušali laneno kulinariko na Črnovrškem in se podali na poučen pohod po trasi feldbahna na Godoviškem.

Osrednji zanimivosti, ki bosta letos v dogajanje pospremili Teden evropskih geoparkov v idrijskem geoparku, sta lika Žive in Tončka, radovednih raziskovalcev, ki uživata v naravi, vsak od njiju pa ima svoje značilnosti in posebnosti.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Kaj vse mora biti v potovalni lekarni? (odgovarja magister farmacije)

Ko se odpravljamo na dopust, je sestavni del naše prtlj...

V ALEJI največje in najmočnejše mednarodno padel tekmovanje v Sloveniji do sedaj

Do te nedelje, 14. junija, lahko na ALEJI SKY ujamete i...

Od predavanj do terapij: kaj prinaša dogodek Vse je v tebi?

V Arboretumu Volčji Potok bo 13. junija potekal dogodek...

»Dolgotrajna oskrba v praksi: sistem se gradi, človek pa ne sme ostati spregledan«

Kako se dolgotrajna oskrba udejanja v resničnem življen...

Kako začeti hoditi v hribe, če že dolgo niste bili telesno dejavni

Pogled z vrha, svež zrak, gozdna pot in prijeten občute...

10 znamenitosti Ljubljane, ki jih morate videti

Kako dobro poznamo naše lepo glavno mesto? Kdaj ste se ...

Ali lubenica res povzroča napihnjenost? Resnica o poletni osvežitvi

V poletni vročini se težko upremo rezini sočne, rdeče l...

Iz Jožičine kuhinje: Mesne miške

Jožica je z nami delila recept za lahko in hitro pripra...

Naravni pripravki za sklepe – kaj lahko naredite sami, brez zdravil

Z leti se sklepi pogosto oglasijo z bolečino, togostjo ...

Siva mrena: 5 sprememb vida, ki jih lahko opazite še pred diagnozo

Siva mrena običajno ne nastane čez noč. Spremembe se ra...

Tudi vi perete perilo pri 60 stopinjah? Nikar!

Ali tudi vi največkrat svoje perilo operete na 60 stopi...

Kako graditi bližino v partnerstvu, ko otroci odrastejo

Ko otroci odrastejo in odidejo od doma, se življenje za...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Marija Hrvatin

Marija Hrvatin
pisateljica, kolumnistka


"Življenje je preveč lepo, da bi ga zatemnila z nepomembnostmi; v tej zgodbi je zdravje biser, ki ima neprecenljivo vrednost tukaj in zdaj. "

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2026 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.