Teden mladih v Kranju

Aktualno > Dogodki | piše: Mendi Kokot | 28.4.2016
Devet dni športnih izzivov, izobraževalno-kreativnih dogodkov in kulturno-umetniških projektov bodo od 13. do 21. maja polnilo kranjske ulice in prostore. Na festivalskih prizoriščih pa bodo svoj zvok tokrat pripeljale tudi tuje glasbene zasedbe.
Teden mladih v Kranju
Teden mladih v Kranju
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Skupaj z lokalnimi društvi in organizacijami Klub študentov Kranj organizira številne koncerte, ki prinašajo nove melodije in notne zapise različnih glasbenih zvrsti. Glavni oder bo pripadel z latinskim grammyjem nagrajeni Gaby Moreno, ki je tako kot njena tokratna predskupina Čedahučiji znana po svojih nežnih melodijah in prijetnih napevih; na TrainStation Squatu bomo poleg slavne punk rock skupine Ritam Nereda slišali tudi enega najboljših latvijskih bendov, Carnival Youth. Fantje s svojim zvokom in karizmatičnim nastopom v živo nadgrajujejo indie glasbo; kot inovativno pa lahko opišemo tudi mešanje zvrsti in stilov zagrebške skupine ABOP. Med nastopajočimi se bodo znašli tudi francoski rockerji La Belle Bleue, Čao Portorož, kantavtorske provokacije Mikija Solusa, Jardier, Red Five Point Star; na odru Zaključnega koncerta pa bo glavna najbolj koncertno aktivna skupina MI2.

Kranja pa ne bodo napolnile le melodije, temveč tudi raznolika množica dogodkov in projektov, ki lokacije mestnega jedra predstavljajo v drugačni luči. Kranj s svojo prijetno kuliso postaja prostor druženja in urbane kulture, ki bo v času festivala gostil galerijo na prostem – Pocestnico, ki oživlja pločnike, prometne znake in stare fasade. Kreativne dejavnosti bodo potekale in se predstavile s Pop up shopom, 2. SubArtovim festivalom kratkega filma, fotografskimi, literarnimi in gledališkimi večeri.

Šport je doma tudi v gorenjski prestolnici, saj bodo v okviru festivala potekali večji športni dogodki – Ponytlon: dirka s Ponyji, 8. Kolesarski vzpon na Jošt, Triglav Nočni tek po ulicah Kranja in Košarkarski turnir Marka Miliča.

Obiskovalce pa poleg na vsebino programa opozarjamo, naj bodo pozorni na dobrodelno akcijo Haj fajv TMau, v kateri bomo zbirali denarno pomoč Zavodu VID in deklici Neži za nakup invalidskega vozička. Maskota TMau bo v festivalskem času zbiral petke in delil nasmehe.

Spremljajte jih na FB https://www.facebook.com/tedenmladih/ in z njimi odštevajte dni do začetka festivalske razposajenosti.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Simbolična pogreba Neishe in Marka Verdeva odprla razpravo o minljivosti

V Ljubljani je Slovensko društvo Hospic ob 30-letnici d...

Za nami je že 24. Festival za 3. življenjsko obdobje - ste ga obiskali tudi vi?

Festival za tretje življenjsko obdobje je tudi letos na...

»Dolgotrajna oskrba v praksi: sistem se gradi, človek pa ne sme ostati spregledan«

Kako se dolgotrajna oskrba udejanja v resničnem življen...

Janko Kozel (zgodba o presaditvi srca): "Zavedal sem se, da je smrt zelo blizu."

"Bolj ljubim življenje, vsak dan znova, vsak dan je zam...

Pljučni rak: bolezen, ki jo lahko preprečimo tako, da sploh nikoli ne začnemo kaditi

Pljučni rak ostaja ena najpogostejših in najnevarnejših...

Naredite sami: Sirup proti prehladu, kašlju in gripi, ki zares deluje!

Potrebujete le tri sestavine in že lahko sami naredite ...

Iz Jožičine kuhinje: Jabolčno pecivo iz moje mladosti

Velikokrat me misli ponesejo v leta moje mladosti. Ah, ...

Naredite sami: Naravno čistilo proti plesni

V prispevku najdete zelo učinkovit nasvet, kako priprav...

Ali je sol res kriva za visok krvni tlak?

Se spomnite kampanje proti kokošjim jajcem, ker naj bi ...

Feng shui v kuhinji: 6 glavnih pravil

Poslovite se od romantično okrašene in naložene kuhinje...

Zmešajte sodo bikarbono in kokosovo olje!

Vas zanima, kaj dobite, če zmešate kokosovo olje in sod...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Dušica Kunaver

Dušica Kunaver
pisateljica, zbiralka ljudskega izročila


"Najlepše darilo na svetu je tisto, ki si ga sam naredil."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.