Ulični festival Zelena luč za trajnost

Aktualno > Dogodki | piše: Saša Pivk Avsec | 22.9.2016
Občina Tržič se je v petek, 16. septembra, z otvoritvijo Evropskega tedna mobilnosti pridružila številnim krajem v Evropi, ki vsako leto med 16. in 22. septembrom na različne načine opozarjajo na negativne posledice motornega prometa na okolje, družbo in kakovost življenja ter na drugi strani na vse dobrobiti, ki jih prinaša trajnostna mobilnost.
Na uličnem festivalu so sodelovali tudi učenci OŠ Križe_mediji (foto Arhiv Občine Tržič)
Na uličnem festivalu so sodelovali tudi učenci OŠ Križe_mediji (foto Arhiv Občine Tržič)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Evropski teden mobilnosti se je na Trgu svobode začel ob 16.00 z Uličnim festivalom Zelena luč za trajnost. Festival je del projekta Celostna prometna strategija Občine Tržič, ki sta ga Občina Tržič in Konzorcij CPS začela spomladi in bo omogočil nov, trajnostni pristop k načrtovanju prometa. Celostna prometna strategija bo prispevala ne samo k bolje izkoriščeni prometni infrastrukturi, manjšim zastojem in onesnaževanju, ampak tudi k večjemu zadovoljstvu in zdravju ljudi ter okolja.

Središče Tržiča je v petek za nekaj ur postalo prostor različnih nastopov, razstav, projekcije filma, zabavnih aktivnosti za otroke in zanimivih dejavnosti za odrasle. Kot je povedala Katarina Otrin iz Konzorcija CPS, »naraščajoč motorni promet zavzema vse večji del javnega prostora v mestih, in to tudi na račun zelenih površin, poleg tega je največji porabnik energije, velik onesnaževalec zraka, avtomobil pa predstavlja velik del stroškov gospodinjstva«.

V petek avtomobilov v središču Tržiča torej ni bilo, bilo pa je – kljub slabšemu vremenu – veliko veselih obrazov, saj je bil ulični prostor za nekaj ur vrnjen ljudem. »Ob razvoju Celostne prometne strategije pogled usmerjamo v spremembo dejanj, ki bo potrebna, da bomo zastavljene cilje lahko tudi dosegali. Tu pa bo ključen premik v glavah vseh nas, občanov te čudovite občine,« je ob otvoritvi festivala in s tem Evropskega tedna mobilnosti izpostavil župan Borut Sajovic.

V okviru festivala je potekala tudi javna razprava, na kateri so udeleženci razpravljali o viziji razvoja prometa v Tržiču in možnih ukrepih. »Iskanje skupnih rešitev in pogovori s prebivalci, ki se jih problematika neposredno tiče, so ključni pri urejanju prostora in prometa. Soočenje različnih pogledov razkrije, kaj vse je potrebno upoštevati pri pripravi tako pomembnega dokumenta, kot je Celostna prometna strategija,« je povedal Urban Jeriha iz Konzorcija CPS. Skupna vizija in nabor ukrepov bodo javnosti predstavljeni v naslednji fazi priprave dokumenta, predvidoma novembra letos.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Kako varno nakupovati na spletu?

Spet je tu november, mesec nakupovalne mrzlice, velikih...

Intervju s trenerko spomina: "Ukrepati, ko so že nastopile težave, je malo pozno"

Z Jasmino Lambergar, certificirano trenerko spomina, ki...

Seznam za spomladansko čiščenje: kaj vse očistiti, česar pozimi niste

Ko se narava prebudi, sončni žarki osvetlijo tudi kotič...

Preverite, kakšna je vaša biološka starost!

Biološka starost je prava starost. Ta se včasih bistven...

Ko se žile mašijo

V Sloveniji zaradi bolezni srca in ožilja doleti nenadn...

Ali veste, da lahko nekatere bolezni razberete iz svojih rok?

Pogosto slišimo, da je obraz ogledalo zdravja. Ampak ni...

Pripravite se na poletje: 5 lahkih in hranljivih obrokov za pomladno razstrupljanje

Pomlad je idealen čas za nežno razstrupljanje telesa in...

To so nagrajenci nagradne igre Elotrans Reload

Preverite, kateri so nagrajenci nagradne igre za prehra...

Udobje in varnost s pravo izbiro pripomočkov za stomo

Življenje s stomo prinaša številne izzive, tako fizične...

Ko se presežki hrane iz trgovin spremenijo v okusne obroke

Ste se kdaj vprašali, kaj se zgodi s kruhom, sadjem in ...

Kako zmanjšati utrujenost oči pri dolgotrajnem gledanju v zaslon

Dolgotrajna uporaba digitalnih naprav, kot so računalni...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Irena Dolinšek - IR1

Irena Dolinšek - IR1
upokojena organizatorka dogodkov


"Ljudje se moramo čim prej otresti strahu pred staranjem in delom življenja v penziji! Pomembno je, da sprejemamo vse stopnje razvoja v svojem življenju in izkoristimo njihove prednosti, saj je teh v vsakem obdobju življenja veliko, če jih le vidiš."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.