Po statističnih podatkih je v Sloveniji 49,5 odstotka vseh žensk, ki so stare več kot 65 let, tako hudo inkontinentnih, da potrebujejo zdravljenje. Težava lahko zelo okrni njihovo kakovost življenja, saj ženski predstavlja zdravstvene, higienske in socialne težave.
Pogosteje so inkontinentne tiste ženske, ki so starejše, ki so v menopavzi, ki so večkrat rodile, ki so rodile otroke z večjo porodno težo, so manj telesno aktivne, imajo ali so imele različna respiratorna obolenja, ali večje operativne posege v področju male medenice, ali pa so opravljale težko fizično delo z dvigovanjem težkih bremen. Dokazan pa je tudi vpliv prekomerne telesne teže in prirojena slabost vezivnega tkiva.
Urinsko inkontinenco pa lahko zdravimo na več načinov. S treningom mišic medeničnega dna, tako imenovane Keglove vaje, lahko okrepijo mišice urogenitalne diafragme in medeničnega dna, a vaje moramo izvajati redno in večkrat na dan.
Zelo priporočljivo je tudi, da čas med posameznimi uriniranji postopoma večamo, dokler ne dosežemo tri urni interval brez potrebe po uriniranju. Tako lahko do določene mere povečamo kapaciteto sečnega mehurja.
Poznamo pa tudi različna medikamentna zdravljenja, ki nam jih priporoči ginekolog ali osebni zdravnik. Za uspeh zdravljenja urinske inkontinence je pomembna pravilna diagnoza, zato je pomemben dosleden in pravilen diagnostični postopek.
Kliknite tukaj in sodelujte: Prejeli boste diskretno pakirane TENA Lady izdelke! Kliknite tukaj!