Program letošnjega leta je bil še bogatejši in aktivnejši. Poudarek je bil tako na medgeneracijskem sodelovanju, mladih, starejših ter aktivnih športnikih kot tudi na peš hoji. Cilj vseh aktivnosti je bil, da se občani vseh starosti seznanijo z avtomobilom alternativnim načinom potovanja in občutijo, da imajo vse na dosegu roke. »Mestna občina Kranj ima, kar zadeva trajnostno mobilnost, zelo jasne cilje. Do leta 2023 moramo delež ljudi, ki uporabljajo metode trajnostne mobilnosti, povečati do 35 %. Največji del tega bo na kolesarjenju, pešpoteh in na javnem prevozu,« je v pozdravnih besedah poudaril župan Mestne občine Kranj Boštjan Trilar.
Mestna občina Kranj je že v začetku mandata sistematično pristopila k urejanju kolesarskih povezav. Ustanovila je Komisijo varno kolesarim, katere člani so izjemno aktivni, in rezultati so že vidni. Na Ulici 1. maja v Kranju so po sodobnih standardih uredili odsek kolesarske poti, pri občinski stavbi so namestili nadstrešnice ter uredili parkirna mesta za kolesa. Pri urejanju odsekov kolesarskih poti so poskrbeli za varen kolesarki prehod na križišču Kidričeve in Koroške ceste, kjer bo pot v nadaljevanju služila tudi povezavi Rateče–Kranj–Ljubljana.
Za zaključek evropskega tedna mobilnosti so kolesarji pod vodstvom Komisije varno kolesarim skupaj z nacionalno koordinatorko za ETM Polono Demšar Mitrovič ter z drugimi predstavniki Službe za trajnostno mobilnost Ministrstva za infrastrukturo odkolesarili proti Škofji Loki po bodoči kolesarski poti tudi v spremstvu škofjeloškega župana mag. Miha Ješeta. Namen kolesarjenja na omenjeni trasi je bil pregledati dobre in slabe strani varnega kolesarjenja. Trasa je idejni projekt dijaka škofjeloške gimnazije in kot takšna izbrana kot prikaz, kako lahko lokalne skupnosti in zainteresirani občani, predvsem mladi, sodelujejo pri uresničevanju idej, ki so vsem v korist. Trasa se simbolno začne pred kranjsko gimnazijo, gre čez Sorško polje mimo lesarske šole v Škofji Loki in se konča pred škofjeloško gimnazijo.
V evropskem tednu mobilnosti je komisija številne aktivnosti pripravila v sodelovanju z različnimi zavodi in društvi ter drugimi službami, od Društva upokojencev Kranj, Kluba študentov Kranj, Gimnazije Kranj, Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu, Nacionalnega inštituta za javno zdravje (OE Kranj), BSC-ja, Kolesarskega kluba Sava Kranj, Planinskega društva Kranj do Ministrstva za infrastrukturo in Policije.
Razglasitev zmagovalca najbolj aktivne občine v Evropskem tednu mobilnosti bo 20. oktobra 2016 v Kranju. Kot najbolj aktivni občini v preteklem letu je letos pripadlo gostiteljstvo zaključka Evropskega tedna mobilnosti za Slovenijo.