V Srečni hiši pozdravili šolsko leto

Aktualno > Dogodki | piše: Srečna hiša | 7.9.2015
V soboto, 5. septembra, so v Srečni hiši za otroke novo šolsko leto pozdravili z Dnevom odprtih vrat, s čimer so se pridružili projektu Dnevi odprtih vrat razvojnega centra Srce Slovenije, vsak mali obiskovalec pa je prejel tudi čudovit zvezek fundacije H.O.P.E., kar pa simbolizira tudi nedavne donacije Srečne hiše za nakup šolskih potrebščin socialno ogroženim šolarjem.
Otroška zabava na gokardih. (foto: Srečna hiša)
Otroška zabava na gokardih. (foto: Srečna hiša)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Srečna hiša v Lukovici, ki je svoja vrata odprla novembra lani, aktivno uresničuje svoje poslanstvo usmerjeno v ustvarjanje lokalnega veselja za dosego globalne sreče. Otrokom iz lokalnega okolja zagotavlja prijazen igralni prostor za igro in kakovostno preživljanje prostega časa kakor tudi brezplačno učno pomoč, s potrebščinami in zbiranjem finančnih sredstev zanje pa pomaga tudi šolarjem iz bolj oddaljenih krajev, kot so denimo Piali v Indiji, Nairobi v Keniji in Jugudul v Gvineji Bissau, nedavno pa je poleg šolskih potrebščin za domače otroke ekipa Srečne hiše zbrala tudi nekaj sredstev za nakup živil za nekaj begunskih družin z Bližnjega vzhoda, ki so se v začetku septembra na kratko mudile v Beogradu.

Poleg donacij šolskih potrebščin socialno ogroženim šolarjem, podeljenih preko domžalskega in mariborskega centra, pa z nakupom Bučkovega mostička na igrišču počitniškega doma v Zambratiji, kjer počitnikujejo otroci preko Zveze prijateljev mladine Moste-Polje, je Srečna hiša manjšo finančno donacijo namenila tudi fundaciji H.O.P.E., ki prav tako pomaga ne le domačim otrokom, ampak podpira tudi humanitarca Toma Križnarja, za kar pa je v zahvalo prejela čudovite zvezke fundacije H.O.P.E. in jih namenila spet lokalnim otrokom.

Vse to je Srečna hiša tako simbolno počastila z Dnevom odprtih vrat – ta je potekal v okviru projekta Dnevi odprtih vrat razvojnega centra Srce Slovenije - v soboto, 5. septembra, ko je po poletnih počitnicah zopet široko odprla svoja vrata (poleti so se lahko otroci v spremstvu staršev vseeno igrali v njeni igralnici, le zaposlenih v hiši ni bilo), mali obiskovalci pa so se lahko zabavali ob vožnji z gokarti, s Hiškarijo so izdelovali krede v obliki srčkov in dinozavrov, ne nazadnje pa so se z odličnimi učitelji jezikovne šole DUDE seznanili in preizkusili v angleščini še malo drugače – skozi igro! Slednje bodo v Srečni hiši ponovili še prihodnjo soboto, 12. septembra, prav tako ob 18. uri, v hiši pa bodo sicer odslej spet vsak delovni dan med 14. in 19. uro, ko bodo mladim nudili učno pomoč, mlajšim pa igro in ustvarjanje.

Delovanje Srečne hiše že od njene otvoritve podpirajo tudi številni znani Slovenci, ki so nam sicer pred poletjem priskočili tudi na pomoč pri izvedbi programa prvega poletnega festivalčka Srečne hiše. Otroci so tako tik pred počitnicami uživali v enkratni družbi znanih glasbenic in uspešnih športnikov, ki jih plemeniti veliko srce, s Tinkaro Kovač – ta jim je obljubila celo, da bo Srečni hiši posvetila svojo naslednjo pesem o soncu - in Urško Majdič na čelu, zavrteli so se ob harmoniki z ansamblom Skrivnost, festivalček pa so sklenili s telovadbo z Mitjo Petkovškom in Mojco Rode.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Pust: 4 odlične ideje za pustno ustvarjanje z vnuki

Še malo in bomo okoli nas že lahko slišali razigran sme...

Ana Petrič: "Starejši ne vedo, kakšne pravice jim pripadajo."

"Ne načrtujejo na zalogo. Prepozno začnejo prilagajati ...

Iščete spletno romanco? Kako varno na spletni zmenek?

Varni na internetu so pripravili nekaj navodil, kako va...

Alkoholizem povzroča gen

Po najnovejših raziskavah, ki so jih opravili britanski...

Kam pozimi, če ne marate snega? Ideje za vse, ki iščete mir in toplino

Zima ima veliko obrazov. Za nekatere pomeni sneg, mraz ...

Z avtom na pot: Kaj preveriti pred odhodom, kako ravnati ob okvari, utrujenosti...?

Preden se odpravite na pot z avtomobilom, še posebej pa...

Zimska utrujenost ali pomanjkanje železa? Kako razlikovati med obema

Ko pride zima, dnevi postanejo kratki, svetlobe je manj...

Na 27. Slovenski festivalu vin podeljena priznanja

V Cankarjevem domu je 13. in 14. novembra potekal 27. S...

Nasveti za uspešno zmenkovanje po 50. letu starosti

Zmenkovanje po 50. letu je lahko vznemirljiva izkušnja....

Iz Jožičine kuhinje: Vanilijeva panna cotta z gozdnimi sadeži ali jagodami

Preprosta italijanska sladica, lahka in osvežilna. Krem...

Tiha razdalja, ki boli: zakaj se oddaljimo od odraslih otrok in kako znova zgraditi most

Družina naj bi bila prostor varnosti, topline in pripad...

6 živil, ki bi morale biti na jedilniku vsake ženske

Z leti se lahko poruši tudi hormonsko ravnovesje, poveč...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Marija Hrvatin

Marija Hrvatin
pisateljica, kolumnistka


"Življenje je preveč lepo, da bi ga zatemnila z nepomembnostmi; v tej zgodbi je zdravje biser, ki ima neprecenljivo vrednost tukaj in zdaj. "

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2026 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.