Varno na kolesu

Aktualno > Dogodki | piše: M. L. | 22.3.2017
Vseslovenski program Varno na kolesu, ki poteka že 5. leto zapored, je od leta 2012 do danes združil že več kot 10.000 mladih kolesarjev in kolesark iz več kot 250 različnih osnovnih šol, svojo misijo pa uspešno uresničuje tudi v letošnjem šolskem letu.
Vseslovenski program Varno na kolesu, poteka že 5. leto zapored. (foto: freeimages.com)
Vseslovenski program Varno na kolesu, poteka že 5. leto zapored. (foto: freeimages.com)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Cilj programa je najmlajše, ki se šele pripravljajo na samostojno vožnjo s kolesom v prometu, opozoriti na potrebno prometno znanje, jih spodbuditi k varnemu samostojnemu vključevanju v promet in uporabi kolesa v vsakdanjem življenju.

S kolesom v šolo. Kdaj in kako?
Kako poskrbimo, da bo pot varna, sploh takrat, ko otrok samostojno vstopa v promet? Kolo je izjemno priljubljeno med najmlajšimi, saj jim predstavlja zabavo in hkrati prvo prevozno sredstvo, ki ga lahko vozijo samostojno. S tem postanejo del javnega prometa, kjer vladajo točno določene zakonitosti, ki jih morajo spoštovati. »Otroci so izjemno dojemljivi, vendar smo odrasli tisti, ki jih moramo usmerjati in jim pojasniti, kakšna je njihova vloga v prometu. Če se bodo zavedali pomena varnosti in osvojili potrebne predpise, potem zagotovo lahko povsem suvereno vstopajo v promet,« pojasnjuje Tanja Medved, vodja programa Varno na kolesu, ki ob tem dodaja: »Program Varno na kolesu spodbuja šolarje k osvajanju potrebnih prometnih vsebin, uporabi ustrezne kolesarske opreme in hkrati k aktivnemu načinu preživljanja prostega časa.«

Kolesarski izpit je nadvse pomemben z vidika pridobivanja ustreznih teoretičnih in praktičnih znanj, razpis Varno na kolesu pa njihova znanja še nadgrajuje. Sodelujoči osnovnošolci skozi različne naloge spoznavajo cestnoprometne predpise, morebitne nevarne točke v prometu, kolesarsko opremo in hkrati odkrivajo tudi zabavno plat kolesarjenja kot rekreativnega športa. Program se v marcu zaključuje z zadnjim sklopom nalog, medtem ko bodo v aprilu in maju sledile še zaključne prireditve po Sloveniji.

Med 7. in 25. aprilom 2017 bodo na izbranih osnovnih šolah potekale regionalne podelitve, kjer se bodo srečale sodelujoče osnovne šole v posamezni regiji. Sklepno dejanje s podelitvijo nagrad desetim najboljšim osnovnim šolam se bo odvilo z veliko zaključno prireditvijo, ki bo potekala 25. maja 2017 v ljubljanskem Koloseju.

REGIONALNE PRIREDITVE ob zaključku programa Varno na kolesu

Dolenjska: OŠ Grm, Novo mesto | 7. april 2017, ob 10.20

Gorenjska: OŠ Šenčur, Šenčur | 11. april 2017, ob 10.15

Štajerska in Prekmurje: OŠ Gorišnica, Gorišnica | 14. april 2017, ob 10.00

Osrednja in zahodna Slovenija: OŠ Martina Krpana, Ljubljana | 21. april 2017, ob 10.30

Savinjska in Koroška: OŠ Polzela, Polzela | 25. april 2017, ob 10.15

Na regionalnih podelitvah bomo sodelujoče učenke in učence razveselili s priznanji ter praktičnimi darili, predali zahvale mentorjem, nazadnje pa bomo razglasili še finaliste iz posamezne regije. Svoja stališča o varnosti kolesarjev in priložnostih za še varnejše kolesarske poti nam bodo poleg nosilca razpisa zaupali tudi predstavniki lokalnih Svetov za preventivo in vzgojo v cestnem prometu. Na srečanje so poleg ravnateljev, mentorjev in predstavnikov učencev posameznih šol v regiji vabljeni tudi predstavniki občinskih oblasti.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Kaj vse mora biti v potovalni lekarni? (odgovarja magister farmacije)

Ko se odpravljamo na dopust, je sestavni del naše prtlj...

Rožmarinov pripravek proti izpadanju las (preizkušen recept ambasadorke Jožice)

Naša ambasadorka Jožica z nami deli učinkovit recept za...

Kako ohraniti prijetno temperaturo v spalnici tudi v najbolj vročih nočeh

Ko zunaj pritisne poletna vročina, marsikdo težko zaspi...

Moderna babi: "V moji hiši ni rokovanja s telefonom. Vnuki ga ne uporabljajo..."

„Še sama ne vem, od kje toliko volje in idej za ustvarj...

Iz Jožičine kuhinje: Domači puding

Ali veste, da lahko povsem sami pripravite zelo okusen ...

Raziskava dokazuje: To je idealna razlika v letih

Za koliko ste starejši ali mlajši od svojega partnerja?...

10 zdravstvenih stanj, zaradi katerih se redimo

Porast telesne teže najprej povežemo s preveč hrane in ...

Tihe težave s ščitnico – simptomi, ki jih pogosto povežemo z »lenobo«

Ko se počutimo utrujene, brezvoljne ali se soočamo s pr...

KUHALNICA: Okusna domača čokolada

Domača čokolada, ni je boljše, narejena točno po našem ...

Naredite sami: Najbolj učinkovita maska za obraz

Maska za obraz, ki jo lahko na enostaven način naredite...

Lovor: Krepi srce, zdravi sečila, vrača energijo, preprečuje depresijo

Lovor nikakor ni le začimba, ki jo uporabljamo pri kuha...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Nadica Lukman

Nadica Lukman
djotiš astrologinja in mentorica za osebno rast


"Lahko smo nejevoljni, tarnamo nad svojimi leti, žalujemo za preteklostjo, a vse to je nesmiselno. Namesto tega delajmo stvari, ki nas veselijo."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.