Izšla je junijska revija Vzajemnost 2024

Aktualno > Ostalo | piše: Vzajemnost | 11.6.2024
Kot pravi Zoran Jelenc, doktor pedagoških znanosti, psiholog in andragog ter pobudnik Tednov vseživljenjskega učenja, v Sloveniji dajemo preveč poudarka formalnemu šolskemu sistemu, premalo pa cenimo drugačne oblike pridobivanja znanja in spretnosti, ki nam pridejo prav v življenju. Se pa tega zaveda vse več odraslih, kar kaže udeležba na študijskih krožkih ter številnih programih ljudskih univerz in univerze za tretje življenjsko obdobje.
Izšla je junijska revija Vzajemnost 2024
Izšla je junijska revija Vzajemnost 2024
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila

V junijski Vzajemnosti dermatologinja opozarja na dosledno zaščito pred nevarnimi sončnimi žarki in poudarja, da za pridobitev vitamina D zadostuje le 10 minut sončenja na dan. Da je telesna vadba ni ključni dejavnik za zdravje in kakovostno bivanje starejših dokazuje vedno več raziskav – zakaj torej ni sestavni del zdravljenja ali celo predpisana na recept, se sprašujejo športni pedagogi in kineziologi. Poleg prispevka o koristih redne vadbe velja prebrati še članka o tem, s katerimi zelišči organizem očistimo strupov in kako zdrave so pravzaprav jagode, češnje in višnje, ki nam jih ravno v tem času narava ponuja v izobilju.

Ali veste, da bibliobusi oziroma potujoče knjižnice vozijo po Sloveniji že dobrih 50 let in kje vse se ustavljajo? In ste že slišali, zakaj se na Tajsko seli vse več upokojencev? Izvedeli boste iz obširne reportaže.

Med drugim lahko v Vzajemnosti preberete še pogovor z Otom Pestnerjem in se poučite katera senčila nas najbolje ubranijo pred poletno vročino ter kakšno je švedsko vezenje. Najbolj aktualna tema med vrtičkarji so zadnje tedne zagotovo polži oziroma nasveti, kako jih preženemo z vrta, naša sodelavka »z zelenimi prsti« pa svetuje tudi, katere rastline posadimo ob hišah v bližini gozda, da jih pustijo pri miru srnjad ali drugi gozdni obiskovalci.

V rednih rubrikah za vsakogar nekaj

Na vprašanja bralcev v Vzajemnosti (in ob določenih dnevih tudi po telefonu) odgovarjajo strokovnjaki s področja zdravja, prava, pokojnin, oskrbe bolnikov in zaposlovanja. Objavljajo ideje za ročna dela, namige za pohode in izlete, male oglase, utrinke iz upokojenskih društev ter križanke in nagradne igre. S posebnim veseljem pa predstavljajo ljudi, ki z bralci delijo svoje bogate življenjske izkušnje.

Naročite brezplačni ogledni izvod

Revija ni v prosti prodaji, naročniki pa imajo nekatere ugodnosti. Med drugim lahko trikrat na leto brezplačno objavijo mali oglas.

Če Vzajemnosti ne poznate, pokličite na tel. št.: 01 530 78 44 in poslali vam bodo brezplačen ogledni izvod.

Za več informacij o reviji Vzajemnost obiščite njihovo spletno stran Vzajemnost.si ali Facebook stran.

 

 

 

 

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Revija Vzajemnost
Morda te zanima tudi:

Kaj vse mora biti v potovalni lekarni? (odgovarja magister farmacije)

Ko se odpravljamo na dopust, je sestavni del naše prtlj...

Ženske po 50. letu: Te stvari so nujne za dober seks v menopavzi (nasveti seksologinje)

Več ali manj seksa po 50. letu? Seksologinja pravi, da ...

Kako lahko INGVER vzgojite sami doma?

Počasi se bliža sezona prehladov in viroz. Eno živilo, ...

OGNJIČ: celi rane, pomaga pri težavah z limfo, podpira jetra, deluje protimikrobno

Ognjič je pogosta vrtna rastlina, ki raste praktično po...

Izšla je majska revija Vzajemnost 2025

Spremembe pokojninskega in invalidskega sistema bodo ve...

Intervju (o razstrupljanju telesa): “Rešitev niso detox zeli, zvarki in zeoliti"

"Slabo počutje na “detoxu” največkrat ni posledica tega...

Rožmarinov pripravek proti izpadanju las (preizkušen recept ambasadorke Jožice)

Naša ambasadorka Jožica z nami deli učinkovit recept za...

Moderna babi: "V moji hiši ni rokovanja s telefonom. Vnuki ga ne uporabljajo..."

„Še sama ne vem, od kje toliko volje in idej za ustvarj...

6 naravnih nasvetov za lajšanje glavobola

Če ste med tistimi, ki se vas pogosto loti glavobol, po...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Irena Dolinšek - IR1

Irena Dolinšek - IR1
upokojena organizatorka dogodkov


"Ljudje se moramo čim prej otresti strahu pred staranjem in delom življenja v penziji! Pomembno je, da sprejemamo vse stopnje razvoja v svojem življenju in izkoristimo njihove prednosti, saj je teh v vsakem obdobju življenja veliko, če jih le vidiš."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.