Kulinarično obarvan konec tedna v znamenju vina in česna

V Novi vasi nad Dragonjo se obeta kulinarično obarvan konec tedna v znamenju vina, česna in drugih dobrot. Na 12. Prazniku vina in česna bodo na ogled vaške znamenitosti, ob večerih pa se obeta zabava ob plesni glasbi.
Foto: Ivan Pisar Vanč
Foto: Ivan Pisar Vanč
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila

V Novi vasi nad Dragonjo bo 8. in 9. julija potekal 12. Praznik vina in česna. Česen ima v zgodovini Nove vasi prav posebno mesto. Z njegovo prodajo so domačini zbrali dovolj sredstev za zgraditev cerkvenega zvonika in drugih vaških znamenitosti, ki so prispevale k očarljivosti te slikovite istrske vasice. Nova vas se hkrati ponaša tudi z odličnimi vini, predvsem malvazijo in refoškom.

Praznik se bo v soboto, 8. julija, pričel ob 16. uri s tržnico lokalnih dobrot, šahovskim turnirjem in razstavo Bachovih cvetlic. Uradno odprtje bo ob 17. uri, sledil pa bo voden pohod do Kortin. Ob 18. uri bo nastopil Marino Kranjac, hkrati pa bodo potekali še vodeni ogledi muzeja, zvonika in cerkve ter ob 19. uri tek za otroke. Večer se bo zaključil s koncertom skupine Ne me jugat. 

V nedeljo, 9. julija, bo prav tako odprta tržnica lokalni dobrot, praznik pa bodo popestrili še godba Pihalnega orkestra Piran, gledališka skupina iz Dekanov in koncert Steva Vujiča.

Vse vsebine na prazniku bodo brezplačne. Za razbremenitev avtomobilov organizator – Krajevna skupnost Nova vas – obiskovalcem nudi brezplačen avtobusni prevoz na relaciji glavna avtobusna postaja Piran-Bernardin-glavna avtobusna postaja Portorož-glavna avtobusna postaja Lucija-Sečovlje-Nova Vas. Brezplačni avtobus bo iz Pirana proti Novi vasi odpeljal ob 15.30, 17.30 in 19.30, iz Nove vasi proti Piranu pa ob 16.45, 18.45, 22.30 in 24.00. Organizatorji prosijo za razumevanje ob možnih zamudah brezplačnega avtobusa.

Minister za zdravje opozarja: Prekomerno pitje alkohola škoduje zdravju!

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Kako pripravimo najboljšo francosko solato (+okusni recepti)?

Kako pripravimo najboljšo francosko solato? Francoska s...

Iz Jožičine kuhinje: Rolada Pavlova

Sočna, slastna in hitro pripravljena. Iz Jožičine kuhin...

Recepti iz Jožičine kuhinje: Polnjene paprike v pečici

Jožica deli recept za polnjene paprike v pečici. Odličn...

Recept za boranjo - kako pripravimo najboljšo boranjo?

Boranijo ali boranjo lahko pripravimo s poljubnim mesom...

Recepti iz Jožičine kuhinje: Pohorska omleta

Za vas sem pripravila top recept za pohorsko omleto, ki...

Recepti iz Jožičine kuhinje: Vanilice (enostavne, a okusne)

Iz Jožičine kuhinje prihaja recept za slastne kekse.

Kako lahko INGVER vzgojite sami doma?

Počasi se bliža sezona prehladov in viroz. Eno živilo, ...

Recepti iz Jožičine kuhinje: Bučkina rolada

Jožica z nami tokrat deli recept za okusno bučkino rola...

Iz Jožičine kuhinje: Bezgov sirup

Jožica razkriva super recept za bezgov sirup z dodatkom...

Recept: Limonina krema s sivko in kokosovim sladkorjem

Ideja za izjemno okusno in slastno sladico, ki bo navdu...

Ješprenj – kako skuhamo najboljši ričet?

Ričet je najbolj poznana jed iz ješprenja. Za ričet poz...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Nadica Lukman

Nadica Lukman
djotiš astrologinja in mentorica za osebno rast


"Lahko smo nejevoljni, tarnamo nad svojimi leti, žalujemo za preteklostjo, a vse to je nesmiselno. Namesto tega delajmo stvari, ki nas veselijo."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.