IDEJA: Sivkina blazinica za šivanke

Pripravili smo vam simpatično idejo za izdelavo blazinice za bucike in šivanke. No, pravzaprav vam lahko služi tudi kot dišeča dekoracija ali izvirno darilo. Pridite in poglejte našo malo mojstrovino!
Sivkina blazinica za šivanke in bucike. (foto: Vesna Meško)
Sivkina blazinica za šivanke in bucike. (foto: Vesna Meško)
Sivkina blazinica za šivanke in bucike. (foto: Vesna Meško) Foto: Vesna Meško Sivkina blazinica prijetno diši. (foto: Vesna Meško) Sivkina blazinica. (foto: Vesna Meško)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Se vam pogosto pripeti, da po predalih iščete bucike in šivanke ali ste vzorna gospodinja, ki ima pripomočke za šivanje ali klekljanje strateško pospravljene na svojem mestu? Pa saj ni pomembno, sledeči namig bo premamil tudi tiste, ki se ponašate s polno skrinjo šivilskega pribora.

Kaj torej porečete na blazinico napolnjeno s cvetovi lavande? Joj, kako omamno diši! Za piko na i smo jo položili v majhno kavno skodelico in ji vdahnili življenje s ščepcem dekoracije.

Za izdelavo potrebujemo
- mrežasto blago - til ( uporabite lahko seveda blago iz drugih materialov)
- posušene cvetove lavande
- vrvico
- ozek dekorativni trak
- dekorativni trak širine približno 1 cm
- dokorativne okraske za ustvarjanje
- lepilo
- manjšo skodelico

Postopek izdelave
1. Na kosu blaga narišite krog premera 20 cm in ga izrežite.
2. Na sredino položite posušene sivkine svetove, nato pa robove blaga združite v majhno culico in prevežite z vrvico.
3. Blago, ki ostane nad prevezom, spodvihajte in culico položite v lično skodelico, tako da bo til ob robovih skodelice objemal sivkino 'gnezdo'.
4. Robove skodelice lahko okrasite z dekorativnim trakom in drugimi okrasnimi dodatki, denimo cvetlicami in barvne lepenke.
5. Ročaj skodelice prevežite s tankim dekorativnim trakom. Če boste izdelek poklonili v dar, lahko s pomočjo traku na ročaj pritrdite tudi posvetilo.
6. Tako, sivkina blazinica potrebuje le še šivanke in bucike, ki jih nanizate po površini.
Z vsakim vbodom v blazinico, vas bo pod nosom zaščemel prijeten vonj lavande. Nadvse pomirjujoče, zlasti ob trenutkih, ko delo s šivanko povzroča preglavice.

Ko se boste torej naslednjič dolgočasili, se spomnite na našo idejo za ustvarjanje. Blazinico lahko napolnite tudi z drugimi zelišči, denimo meto, kamilico, žajblom ... Če slednjega nimate na voljo, pa bo povsem zadoščalo tudi polnilo iz vate.

 
Želimo vam prijetno ustvarjanje in čimveč dobrih idej. Slednje lahko seveda delite tudi z nami – veseli jih bomo! Pišite nam na urednistvo@mojaleta.si s pripisom MOJE USTVARJALNE URICE. Ne pozabite priložiti fotografije izdelka in opisa izdelave.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

10 znakov, ki kažejo, da vas oseba izkorišča

Nihče ne želi biti v odnosu izkoriščen – izkoriščanje n...

Recepti za Martinovo pojedino 3. del: Mlinci

Danes je na vrsti že tretja Martinova pojedina. V prisp...

Recepti za Martinovo pojedino 2. del: Martinova raca

Martinovo je velik praznik, ob katerem gospodinje ponud...

Kako shraniti posamezno sadje in zelenjavo, da bodo zdržali čim dlje?

Sadje in zelenjava najlepše dišita takrat, ko ju prines...

Nasvet: Povrnite kozarcem spet visoki sijaj!

Imate tudi vi težave s kozarci, ko jih operete v pomiva...

Očistite pljuča na naravni način

Spomladi je čas za čiščenje organizma. Ali ste vedeli, ...

3 magične začimbe zoper tesnobo in anksioznost

Duševne motnje pogosto zdravijo z zdravili, ki imajo ko...

Kaj pomeni rdečica na obrazu, ki nastane zaradi alkohola?

Se tudi vam kdaj zgodi, da popijete kozarček ali dva al...

Gospodinjska opravila: 10 pravil, ki zelo olajšajo delo!

Skoraj vsa hišna opravila, ki so povezana s čiščenjem i...

Tudi vi »pokate« prste? Pa veste, kaj s tem povzročate?

Imate tudi vi navado vsake toliko popokati s členki na ...

IDEJE: Jesenske igre z vnuki

Preverite odlične ideje za jesenske igre z vnuki, ki bo...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Nadica Lukman

Nadica Lukman
djotiš astrologinja in mentorica za osebno rast


"Lahko smo nejevoljni, tarnamo nad svojimi leti, žalujemo za preteklostjo, a vse to je nesmiselno. Namesto tega delajmo stvari, ki nas veselijo."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.