Arhiv odgovorov Zastavi vprašanje Kdo odgovarja
Išči po vprašanjih ostalih uporabnikov in odgovorih naših priznanih strokovnjakov.
Področje
Iskalni niz
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
16.1.2022
Odgovarja:

Benigna povečana prostata

Spoštovani. Jemati moram zdravilo za benigno povečano prostato (Finpros5 mg in Tanyz Eras0,4) zelo močno me srbi obraz brez vidnih znakov. Morda majhne pikice. Urin mi ne zastaja. Ali je sta dve enakovredni zdravili, ki teh stranskih učinkov nimajo zapisane. Ali smem za 10 dni opustiti jemanje teh zdravil. Zdravim se tudi za bazedovko. Najlepša hvala, če si boste vzeli čas za nasvet.

Benigna  povečana prostata comment arrow
Spoštovani,
pozdravljeni.
Glede na vaše razmišljanje o povezavi med jemanjem zdravil za prostato in srbežem obraza je povezava možna, saj posameznik lahko razvije alergijo na katerokoli zdravilo.
Pri močneje povečanni prostati sta včasih res potrebni dve zdravili, vsako deluje na svoje ciljno mesto in sta skupaj učinkovitejši kot vsako posebej. Obstajajao tudi zdravila, ki v sebi združujejo obe učinkovini (t.i. dvotirna terapija).

Najboljši preskus, ki ga lahko naredite sami, brez večjega tveganja, je ta, da opustite eno od zdravil za par dni (2 bi bilo verjetno že dovolj) in opazujete stanje kože. Če se ne spremeni, to prvo zdravilo ponovno uvedete, in za par dni opustite drugega.​

Glede na to, da jemljete tudi zdravila za zdravljenje ščitnice, obstaja možnost, da vaša koža reagira tudi na le-to.

In-nenazadnje, če zdravila kot vzrok srbeža postopno izključite, se obrnite na osebnega izbranega zdravnika za nadaljnje preglede in preiskave, ki bi pomagale opredeliti vzrok vašim težavam.

Naj se vaše težave čimprej rešijo, in lep pozdrav

prim. dr. Nena Kopčavar Guček,
dr. med., spec. druž. med.
Prejšna stran
1
2
3
...
Naslednja stran
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Milan Pavliha

Milan Pavliha
psiholog, pedagog


"Upokojitev je lahko tudi začetek nove kariere."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2024 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.