356 dni soustvarjanja enakosti v zdravstvu, farmaciji in medicini

Slovensko združenje poslovnih žensk v zdravstvu, farmaciji in medicini (angl. HBA Slovenija-Ljubljana) je v minulem tednu obeležilo prvo obletnico svojega obstoja, ki so jo poimenovali 356 dni navdiha in povezanosti. Ob tej priložnosti so organizirali tudi okroglo mizo na temo Timski utrip: Soustvarjamo enakost. 
Slovensko združenje poslovnih žensk v zdravstvu, farmaciji in medicini (angl. HBA Slovenija-Ljubljana) je v minulem tednu obeležilo prvo obletnico svojega obstoja. (Foto: Marko Ocepek)
Slovensko združenje poslovnih žensk v zdravstvu, farmaciji in medicini (angl. HBA Slovenija-Ljubljana) je v minulem tednu obeležilo prvo obletnico svojega obstoja. (Foto: Marko Ocepek)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila

Poslanstvo združenja HBA Slovenija - Ljubljana je kot pravijo ustvarjati okolje ter priložnosti, ki pomagajo graditi svet, kjer bodo ženske imele pomemben vpliv pri oblikovanju prihodnosti zdravja. Na dogodku, ki je potekal v idiličnem okolju Ruske dače je predsednica in ustanovna članica HBA Slovenija – Ljubljana Tinkara Pavlovčič Kapitanovič o prehojeni poti združenja povedala: »V preteklem letu smo skupaj dosegli izjemne rezultate v zelo kratkem času. Gostili smo številne dogodke, mentorirali naše člane, lansirali nove pobude, ozaveščali širšo javnost in si medsebojno pomagali pri premagovanju različnih izzivov. Povezave, ki smo jih vzpostavili, in odnosi, ki smo jih zgradili, so tisto, kar resnično dela naše združenje posebno.«

Okroglo mizo na temo enakosti žensk na vodstvenih položajih je vodila Pavlovčič Kapitanovič, v njej pa so sodelovali štirje izkušeni direktorji z dolgoletnimi vodstvenimi izkušnjami, in sicer Martina Perharič iz Medisa, Barbara Domicelj iz Microsofta Slovenija, Mohamed Hammam iz Pfizerja in Aymeric Royere iz Novartisa.

Razprava je bila bogata z idejami, izkušnjami in predstavljenimi strateškimi pristopi, za katere organizatorji verjamejo, da prispevajo in bodo prispevali k rasti bolj vključujočega in pravičnega delovnega okolja za vse. Delili so najboljše prakse, izzive, nasvete in vizije za prihodnost, v kateri pravičnost ni le težnja, temveč temelj za to, kako razmišljamo in vsakodnevno delujemo v podjetjih.

Perharič je v soočenju poudarila, da je naloga vseh nas, da razbijamo stereotipe in predsodke, ki postavljajo pod vprašaj vodstvene sposobnosti in pripravljenost žensk, ter si kljub oviram prizadevamo za napredek. Kot nasvet za vse ženske, ki dvomijo o sebi ali svojih sposobnostih je izpostavila: »Osredotočite se na svoje prednosti in strasti, ne na svoj spol. Bodite pristne, saj je pristnost ključ do uspeha. Omogoča vam, da ostanete zvesti sami sebi, medtem ko se spopadate z raznovrstnimi  izzivi. Ko smo pristni, ohranjamo svojo integriteto in koristimo celotni organizaciji.«

Foto: Marko Ocepek

Foto: Marko Ocepek

Domicelj, kot predstavnica IT podjetja, kjer v nasprotju z medicino in farmacijo na vodilnih položajih prednjačijo moški, je povedala, da se sama v stereotipno moškem svetu nikoli ni zavestno ukvarjala s svojim spolom kot oviro pri napredovanju in da je imela podporo številnih pri svoji karierni rasti, kljub temu pa imajo v Microsoftu številne programe za podporo ženskam, »Paziti moramo na odgovornost vsakega posameznika ter raznolikost in vključenost vseh.«

Hammam je prav tako poudaril pomembnost enakih možnosti za vse na vodilnih položajih, ne glede na spol, narodnost ali druge osebne karakteristike. »Raznolikost na več področjih je pojem, ki je vgrajen v naše korporativne vrednote in je jedro tega, kdo smo v Pfizerju. Osredotočamo se in vlagamo v to, da naše podjetje omogoča dobra delovna mesta za vse. Naša organizacija pri pojmih kot so raznolikost, pravičnost in vključevanje sodeluje s poslovnimi voditelji po vsem svetu, zato da bi zagotovila, da naš pristop in procesi odražajo naše ključne vrednote. Osebno sem zavezan doseganju enakosti spolov na vodstvenih položajih, olajšanju kariernih in poslovnih povezav in priložnosti ter podpori našim  talentom, da uresničijo svoj polni potencial.« Kot pomemben razlog, da ženske pogosto ne napredujejo tako hitro kot moški, Hammam vidi tudi (pre)veliko samokritičnost žensk, ki se za določeno delo prijavijo šele, ko so res 100% pripravljene, zato vse ženske vzpodbuja, da se prijavijo tudi za delovna mest,a za katera so dovolj kvalificirane ter si dovolijo nadaljnjo rast in razvoj v okviru samega delovnega mesta.

Royer je povedal, da se enakost spolov soustvarja že od vzgoje otrok naprej, kot pomemben korak vidi tudi spremembe v starševskem dopustu in enakemu prevzemanju odgovornosti moških v družinski in domači sferi.

»Izobraževanje, povezano z nezavedno pristranskostjo  je ključnega pomena, vendar moramo še naprej implementirali nekatere mehanizme kot so preglednost plač, enakopraven starševski dopust …, ki bodo imeli pomemben kratkoročni in dolgoročni učinek na delovanje organizacij. Hkrati pa moramo narediti vse, kar je v naši moči za ustavitev diskriminacije na podlagi spola.«

Združenje je ob tej priložnosti tudi podelilo pohvale in zahvale najbolj zaslužnim prostovoljkam.

Vsi delujoči v združenju so prostovoljci in za aktivnosti ne prejemajo plačila. Aktivnosti združenja so podprte z donacijami in brezplačnimi storitvami članov in/ali podpornikov Združenja, tako posameznikov kot korporativnih partnerjev.

 

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Slovensko združenje poslovnih žensk v zdravstvu, f
Morda te zanima tudi:

Ženske po 50. letu: Te stvari so nujne za dober seks v menopavzi (nasveti seksologinje)

Več ali manj seksa po 50. letu? Seksologinja pravi, da ...

Kako lahko INGVER vzgojite sami doma?

Počasi se bliža sezona prehladov in viroz. Eno živilo, ...

OGNJIČ: celi rane, pomaga pri težavah z limfo, podpira jetra, deluje protimikrobno

Ognjič je pogosta vrtna rastlina, ki raste praktično po...

Kaj vse mora biti v potovalni lekarni? (odgovarja magister farmacije)

Ko se odpravljamo na dopust, je sestavni del naše prtlj...

Intervju (o razstrupljanju telesa): “Rešitev niso detox zeli, zvarki in zeoliti"

"Slabo počutje na “detoxu” največkrat ni posledica tega...

Rožmarinov pripravek proti izpadanju las (preizkušen recept ambasadorke Jožice)

Naša ambasadorka Jožica z nami deli učinkovit recept za...

6 naravnih nasvetov za lajšanje glavobola

Če ste med tistimi, ki se vas pogosto loti glavobol, po...

Naravna rastlina, ki pomaga lajšati simptome menopavze in dviga libido

Če se spopadate z nadležnimi simptomi menopavze in nizk...

6 delov telesa, ki bi si jih morali redno pregledovati po 40. letu

Le nekaj minut na dan je potrebno za samopregledovanje ...

Trpotec – neverjetna rastlina, ki celi rane, odpravlja kašelj in ureja prebavo

Rastlina, ki raste pred vašim pragom je izjemno zdravil...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Marija Hrvatin

Marija Hrvatin
pisateljica, kolumnistka


"Življenje je preveč lepo, da bi ga zatemnila z nepomembnostmi; v tej zgodbi je zdravje biser, ki ima neprecenljivo vrednost tukaj in zdaj. "

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.