Arboretum tudi letos vabi

Aktualno > Dogodki | piše: Uredništvo | 9.4.2016
Direktor Aleš Ocepek je skupaj s sodelavci predstavil novosti in glavne vsebine za prihajajočo sezono. Zaradi posledic žledoloma je bilo v paku posajenih 110 velikih dreves ter več kot 1000 grmovnic in manjših dreves. Obrezanih je bilo več kot 500 dreves in obnovljenih 5 km poti. Z obnovo grajskih ruševin in novo potjo, ki vodi do njih, je park pridobil nove sprehajalne poti in čudovite poglede na park in okolico.
Vabljeni na razstavo tulipanov. (foto: Arboretum)
Vabljeni na razstavo tulipanov. (foto: Arboretum)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Glavna dogajanja za obiskovalce bodo naslednja: obstoječi razstavi dinozavrov se bo 15. aprila pridružilo še 47 dinozavrov (pripeljali jih bodo z 10 vlačilci), ki bodo dva meseca gostovali v Zgornjem angleškem parku.
Od 23. aprila do 2. maja bo potekala že 25. spomladanska razstava, katere glavni igralci so tulipani. Število ostaja dva milijona, vendar bo letos na ogled doslej največje število sort, kar 300 različnih.
V zadnjih pripravah je tudi Dežela pravljičnih junakov, ki bo v pokritem paviljonu ostala na ogled do konca leta. Prizori desetih pravljic bodo navduševali tako mlade kot malo manj mlade.
Arboretum je posebno okolje tudi za glasbena doživetja. Drugi Koncert v cvetju bo 14. maja, nastopajoči: Big Band RTV Slovenije s pevkami Heleno Blagne, Alenko Godec, Evo Boto in Tinkaro Kovač.
Med 18. in 20. majem bo v Arboretumu Volčji Potok svetovno srečanje cvetličarjev, ki se ukvarjajo z LandArt umetnostjo. Njihove stvaritve bo možno občudovati do spomladi 2017.
Velika novost, ki bo najbolj vidna v juniju, je prenovljen in s kar 100 odstotno povečano zbirko vrtnic okrepljen rozarij. Več o prireditvah pa najdete na www.arboretum.si.
V drugi polovici leta bodo začeli graditi dolgo pričakovani nov vstopni objekt, ki naj bi bil v funkciji v letu 2017.

Cilj zaposlenih v Arboretumu Volčji Potok so zadovoljni obiskovalci in vsako leto znova se trudijo, da jih je vse več!

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Zimska utrujenost ali pomanjkanje železa? Kako razlikovati med obema

Ko pride zima, dnevi postanejo kratki, svetlobe je manj...

Na 27. Slovenski festivalu vin podeljena priznanja

V Cankarjevem domu je 13. in 14. novembra potekal 27. S...

Prihaja 27. Slovenski festival vin!

V Cankarjev dom ponovno prihaja tradicionalen dogodek, ...

Simbolična pogreba Neishe in Marka Verdeva odprla razpravo o minljivosti

V Ljubljani je Slovensko društvo Hospic ob 30-letnici d...

Za nami je že 24. Festival za 3. življenjsko obdobje - ste ga obiskali tudi vi?

Festival za tretje življenjsko obdobje je tudi letos na...

»Dolgotrajna oskrba v praksi: sistem se gradi, človek pa ne sme ostati spregledan«

Kako se dolgotrajna oskrba udejanja v resničnem življen...

Kaj Svetovna zdravstvena organizacija meni o slovenski zdravstveni reformi?

Slovenija je leta 2024 naredila pomemben korak na podro...

Recept za božično jed: Svinjska mrežna pečenka (+recept za omako in pražen krompir)

December je tudi čas, ko je pri nas na praznični mizi p...

Rak v Sloveniji: kaj delamo dobro in kje zaostajamo?

Dr. Thomas Hofmarcher, avstrijski zdravstveni ekonomist...

Naravni pripravek, ki zares odpravlja madeže in starostne pege!

Poznali in znali so ga uporabljati že stari Rimljani in...

Božično - novoletni recepti: Najbolj okusne predjedi

Predjed postrežemo v času, ko naši gostje prispejo in s...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Irena Dolinšek - IR1

Irena Dolinšek - IR1
upokojena organizatorka dogodkov


"Ljudje se moramo čim prej otresti strahu pred staranjem in delom življenja v penziji! Pomembno je, da sprejemamo vse stopnje razvoja v svojem življenju in izkoristimo njihove prednosti, saj je teh v vsakem obdobju življenja veliko, če jih le vidiš."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.