V Piranu največ turistov

Aktualno > Dogodki | piše: Občina Piran | 8.3.2017
Piran je tudi v 2016 občina z največ turističnimi prenočitvami v državi. V vseh namestitvenih kapacitetah je bilo ustvarjenih skoraj 1.5 mio nočitev, kar je 6 % več kot leta 2015.
Piran je po podatkih leta 2016 ponovno občina z največ turističnimi prenočitvami v državi.
Piran je po podatkih leta 2016 ponovno občina z največ turističnimi prenočitvami v državi.
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Piran je po podatkih leta 2016 ponovno občina z največ turističnimi prenočitvami v državi. V vseh namestitvenih kapacitetah (podatki zajemajo turistične nastanitvene objekte z vsaj desetimi stalnimi ležišči, vir: Statistični urad RS) je bilo zabeleženih 1.472.109 prenočitev, kar je 6 % več kot leta 2015. Od tega je bilo 34 % domačih nočitev oz. 3 % več kot leto poprej, sledijo Avstrijci, Italijani in Nemci. Skoraj vse države (razen Rusije) so v porastu.

Samo v hotelih so turisti ustvarili 1.176.500 prenočitev, kar je 5 % več kot leta 2015. Dobri pa so tudi rezultati prvih dveh mesecev letošnjega leta, ko so zabeležili skoraj 92.000 prenočitev oz. za 8 % več v primerjavi z enakim obdobjem lani.

Turistična promocija destinacije Portorož & Piran
Predstavniki Turističnega združenja Portorož so se med 22. in 26. februarjem udeležili dogodka F.re.e. München. Gre za največji in najpomembnejši bavarski turistični sejem, kjer so lani našteli več kot 118.000 obiskovalcev in 1.200 razstavljavcev iz 60 držav. Predstavljali so se v sodelovanju z Izolo, Koprom in Ankaranom pod skupnim imenom Slovenska Istra.

Jutri pa se pričenja ITB Berlin, ki sodi med najpomembnejše mednarodne turistične borze. Lani je na borzi sodelovalo 10.000 razstavljavcev iz 187 držav. Borzo je obiskalo 120.000 poslovnih in 60.000 splošnih obiskovalcev. Na razstavnem prostoru Slovenije bo tudi pult namenjen promociji destinacije Portorož & Piran, ob dnevu žena pa bodo razdelili kar 1.000 portoroških vrtnic.

Konec meseca čaka predstavnike destinacije in lokalne ponudnike še kulinarična predstavitev v avstrijskem mestu Weiz.

S toplejšim vremenom se je pričel tudi povečan obisk različnih študijskih skupin. Lani so tako na destinaciji gostili kar 200 tujih turističnih novinarjev ter 350 agentov in turističnih operaterjev.

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Z avtom na pot: Kaj preveriti pred odhodom, kako ravnati ob okvari, utrujenosti...?

Preden se odpravite na pot z avtomobilom, še posebej pa...

Kaj vse mora biti v potovalni lekarni? (odgovarja magister farmacije)

Ko se odpravljamo na dopust, je sestavni del naše prtlj...

Recept: EPSKA POLETNA SOLATA

Poleti našemu telesu bolj ustrezajo lahke jedi, ki orga...

Znani so prejemniki Mojaleta daril

Preverite, ali ste med izžrebanci morda tudi vi.

Skrivnost, zaradi katere so Japonke videti mlajše

V prispevku boste našli povsem enostaven nasvet, kako s...

Naredite sami: Zdravilni bezgov med

Zelo enostavno lahko naredite zares okusen in zelo zdra...

Zdravilna rastlina, ki takoj izboljša vid in spomin!

Potrebujete le eno staro in zelo zdravilno rastlino, pa...

Trik, ki odpravi komarje, mravlje, molje in druge insekte v hipu!

S tem naravnim in zelo preprostim trikom se boste enkra...

S kvačkanjem do večje umirjenosti in osredotočenosti

Kvačkanje je priljubljena obrt, ki že stoletja prinaša ...

Iz Jožičine kuhinje: Vložen korenček

Imate domačega korenja v izobilju? Lahko ga vložite in ...

Prvi znaki demence: Jih prepoznate?

Demenca se začne mnogo prej kot pri sedemdesetih ali os...

Preprost trik: Jedilni pribor spet sijoč in kot nov!

V prispevku boste našli dva zares enostavna nasveta, s ...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Milena Miklavčič

Milena Miklavčič
novinarka, pisateljica


"Od nas samih je odvisno, s katero nogo bomo vstali. To je recept za uspešno življenje, ne nazadnje tudi v zrelih letih."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2026 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.