Brezposelnost vse manjša

Ob koncu avgusta je bilo registriranih 97.895 brezposelnih, kar je 1,2 % manj kot julija in 9,3 % manj kot avgusta 2015.
Brezposelnost se manjša ... (foto: freeimages.com)
Brezposelnost se manjša ... (foto: freeimages.com)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
V primerjavi s prejšnjim mesecem se je brezposelnost zmanjšala v vseh območnih službah Zavoda. V prvih osmih mesecih se je zaposlilo 53.634 brezposelnih, to je 5,9 % več kot v primerljivem obdobju lani.

Ob koncu avgusta 2016 je bilo registriranih 97.895 brezposelnih, kar je 1.222 oseb oziroma 1,2 % manj kot julija, v primerjavi z avgustom 2015 je bila brezposelnost manjša za 9,3 %.

- V obdobju prvih osmih mesecev letošnjega leta je bilo pri Zavodu v povprečju prijavljenih 106.122 brezposelnih, kar je 7,7 % manj kot v primerljivem obdobju leta 2015.

- Na novo se je avgusta pri Zavodu prijavilo 5.439 brezposelnih, za 19,4 % manj kot julija in 5,5 % manj kot avgusta 2015. Med novoprijavljenimi je bilo 2.873 brezposelnih zaradi izteka zaposlitev za določen čas, 643 iskalcev prve zaposlitve ter 919 trajno presežnih delavcev in stečajnikov. Od 6.661 brezposelnih, ki jih je avgusta Zavod odjavil iz evidence, se je zaposlilo oziroma samozaposlilo 4.338 oseb, kar je 13,3 % manj kot julija in 7,7 % manj kot avgusta 2015.

- V prvih osmih mesecih letošnjega leta se je pri Zavodu na novo prijavilo 56.417 brezposelnih, kar je 4,9 % manj kot lani v tem času. Največ oseb se je prijavilo, ker so izgubile zaposlitev za določen čas (32.761). Prijavilo se je še 6.287 iskalcev prve zaposlitve ter 9.299 trajno presežnih delavcev in stečajnikov. V primerjavi z enakim lanskim obdobjem se je pri Zavodu prijavilo za 11,0 % manj iskalcev prve zaposlitve, za 9,5 % manj trajno presežnih delavcev in stečajnikov ter 3,4 % manj brezposelnih po izteku zaposlitev za določen čas. Iz evidence se je odjavilo skupaj 71.598 brezposelnih, od teh 53.634 zaradi zaposlitve, kar je 5,9 % več kot v primerljivem obdobju leta 2015.
 
Avgusta se je v primerjavi s prejšnjim mesecem brezposelnost zmanjšala v vseh območnih službah (OS) Zavoda.
Največje znižanje je tako kot julija beležila OS Ptuj (-2,2 %). Večji upad kot na ravni države so imele še OS Trbovlje (-2,0 %), Velenje (-2,0 %), OS Murska Sobota (-1,7 %), OS Celje (-1,6 %), OS Kranj (-1,4 %) in OS Maribor (-1,4 %).

Avgusta je v primerjavi z avgustom 2015 število registriranih brezposelnih ostalo nižje v vseh območnih službah Zavoda.
Območne službe Zavoda z največjim medletnim upadom števila registriranih brezposelnih so: OS Nova Gorica (-16,9 %), OS Novo mesto (-13,3 %), OS Murska Sobota (-11,5 %), OS Ptuj (-11,5 %), OS Trbovlje (-10,9 %), OS Kranj (-10,7 %) in OS Maribor (-9,7 %).
Morda te zanima tudi:

Ljudje se pogosto pogovarjamo o starejših, vendar ne z njimi

Na Slovenski univerzi za tretje življenjsko obdobje pot...

Kdo prejme MojaLeta darila?

V maju smo zabeležili izjemno veliko število prijavljen...

Dan slovenskega krvodajalstva: hvala za 70 let plemenitih dejanj

Letos obeležujemo 70 let prostovoljnega in organizirane...

Okrogla miza: Kako se boriti proti starostni diskriminaciji?

V zavodu OPRO pripravljamo okroglo mizo z naslovom Napr...

Mesec vrtnic v Arboretumu Volčji Potok

Junij v Arboretumu zaznamujejo vrtnice, ki se v parku n...

NAGRADNA IGRA: podarjamo vstopnice za ogled filma Alcarràs (Kinodvor)

Podarjamo vstopnice za zadnje filmsko srečanje v tej se...

Festival nabiralništva v Sloveniji

Nabiralništvo je pestro. Je ljubeče do narave. Pa kljub...

Šele v odsotnosti polne kapacitete pljuč prepoznate pomen vsakega vdiha.

Društvo za pljučno hipertenzijo Slovenije je včeraj, v ...

Štirje novi ukrepi za izboljšanje položaja upokojenk in upokojencev

Vlada se je v luči naslavljanja stisk upokojencev odloč...

Krog življenja: 24-urna hoja za boj proti raku prebavil

Rak na debelem črevesu in danki je četrti najpogostejši...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Trezika Vidovič

Trezika Vidovič
upokojena vzgojiteljica


"Prave odločitve me peljejo v pravo delovanje v življenju. Držim se zakona privlačnosti. Tisto, kar privlačiš, dobiš. Dobila sem življenje!"

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2023 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.