Vsi, ki smo se kdaj koli trudili s hujšanjem, dobro vemo, da se to ne zgodi preko noči. Čudežne tabletke, ki bi v nekaj urah pokurila odvečne kilograme, tudi še niso iznašli. Se pa strokovnjaki trudijo, da bi odkrili, kaj vse lahko pomaga da bi bilo hujšanje hitrejše in bolj uspešno.
Raziskava je tako pokazala, da ni pomembno le, kaj jemo, ampak tudi to, kdaj jemo. Ameriški znanstveniki so objavili študijo v strokovnem časopisu o prehrani, v kateri razkrivajo, da večina ljudi svoj največji obrok je v večernih urah. To pa je zelo narobe. Pojasnili so, da lahko veliko hitreje shujšamo, če večerni obrok razpolovimo in polovice pojemo v sredini dneva. Na tak način se bodo odvečne maščobe topile veliko hitreje, pojasnjujejo.
Kosilo je najpomembnejši obrok
Pojasnjujejo še, da naj bi bilo kosilo najbolj pomembno in bi moralo biti za polovico večje od večerje. Prostovoljci, ki so pri študiji sodelovali in ki so imeli največji in najbolj kalorični obrok v času kosila, so veliko lažje shujšali od tistih, ki so imeli največji obrok v večernem času.
Še ena študija pa prihaja iz Harvarda. Strokovnjaki so opravili natančno študijo o tem, kdaj je dobro jesti obroke v dnevu. Tako je potrebno zajtrk pojesti pred deveto zjutraj, kosilo pred 15. uro, večerjo pa vsaj dve uri pred spanjem.